Świąteczna Zbiórka Banków Żywności zakończona wynikiem 260 ton jedzenia

Świąteczna Zbiórka Banków Żywności zakończona wynikiem 260 ton jedzenia

Banki Żywności po raz 26., w tym roku m.in. we współpracy z siecią sklepów Lidl, zorganizowały świąteczną zbiórkę żywności. Specjalnie przygotowane kosze zostały umieszczone w ponad 2000 sklepów w 500 miastach.

Kupujący, w dniach 25-26 listopada mogli obdarować żywnością najbardziej potrzebujących. Zbiórka stacjonarna zakończyła się łącznym wynikiem 260 ton jedzenia. 

Potrzeby są duże

W Polsce wciąż ponad 1,6 miliona ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, a codzienną rozterką staje się wybór między opłaceniem rachunków, kupnem jedzenia lub leków. Stale rosnące ceny energii wielu rodzinom uniemożliwiają spędzenie świąt w cieple przy stole pełnym świątecznych potraw.

Zebrane w tym roku 260 ton jedzenia to prezent dla tysięcy polskich rodzin, a to jeszcze nie koniec zbiórki!

260 ton to wspaniały wynik Świątecznej Zbiórki Żywności, za który dziękuję wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i pracownikom sklepów. Jednocześnie jest to kropla w morzu potrzeb. Jeszcze trzy lata temu zdarzało nam się zbierać prawie trzy razy więcej żywności dla osób potrzebujących, dlatego po zbiórce stacjonarnej nie zatrzymujemy się i pomagamy dalej, tym razem w internecie. Do Świąt zbieramy środki finansowe na zakup żywności.

Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności

Zbiórka online wciąż trwa

Od czasu pandemii fizyczne zbiórki żywności w sklepach odnotowały duży spadek zainteresowania. W związku z tym, Banki Żywności, po raz kolejny zorganizowały świąteczną zbiórkę pieniędzy, za które zostaną kupione produkty spożywcze dla potrzebujących.

Wchodząc na stronę, można wpłacić dowolną sumę pieniędzy, za którą kupione zostaną produkty dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Zbiórka online, w przeciwieństwie do stacjonarnej, trwać będzie do 26 grudnia. Jest to zdecydowane ułatwienie dla osób, które nie wiedzą jakie produkty najlepiej fizycznie przekazać w sklepach lub podczas przedświątecznego szaleństwa wolą nie wychodzić z domu.

Zbiórka online to także możliwość dotarcia do jeszcze większej liczby osób, które chcą wesprzeć najuboższych nawet drobną wpłatą.

Wspólnie można zrobić naprawdę wiele 

Rok 2022 jest pełen zmian i trudności. Można się domyślać, jak rosnąca inflacja zwiększyła liczbę ludzi w kraju, którzy nie kupią w tym roku żywności czy świątecznych prezentów.

Wybuch wojny na Ukrainie pokazał, jak wielką siłą może być wspólna pomoc. Do dziś byliśmy w stanie pomóc tysiącom rodzin, które bez wsparcia nie miałyby szansy na przetrwanie.

Polacy po raz kolejny udowodnili, jak pięknie potrafią pomagać i jak niewiele potrzeba, aby szczęście zagościło w domach otaczających nas ludzi.

Świąteczna Zbiórka Żywności to coroczna akcja, która zapewnia godne święta tym najbardziej potrzebującym. Wypełniające się w sklepach kosze na żywność, to idealne obraz tego, jak cegiełka po cegiełce, można zrobić coś naprawdę wielkiego.


Fot.: informacja prasowa
 

Reklama