Somersby odpowiada na trendy. Marka wprowadza nowe smaki i mniejszą puszkę

Somersby odpowiada na trendy. Marka wprowadza nowe smaki i mniejszą puszkę

Somersby wprowadza do swojej oferty nowe smaki piwa. Wśród nich znajdziemy zarówno opcje alkoholowe, jak i bezalkoholowe. Nowe smaki Somersby już można znaleźć w lodówkach z piwem oraz lodówkach obok innych wariantów piw bezalkoholowych i smakowych z oferty Carlsberg Polska. 

Nowe smaki Somersby

Somersby, słynące z cudownie owocowych piw alkoholowych i bezalkoholowych, rozszerza swoją linię. W nadchodzącym sezonie 2024 konsumenci będą mogli spróbować zupełnie nowego smaku. Po raz pierwszy w ofercie zadebiutuje cytrusowy smak. To jednak nie koniec, bo smaki Somersby to już około 10 różnych propozycji.

Już w minionym roku wwojego alkoholowego odpowiednika doczekało się Somersby Pear. Do tej pory gruszkowe piwo występowało wyłącznie w wersji 0,0%. Od sezonu 2023 producent wprowadza także Somersby Pear 4,5%. W ofercie marki zadebiutował także zupełnie nowe połączenia smakowe. Mowa o Somersby Cherry & Apple 4,5% oraz bezalkoholowym Somersby Blackcurrant & Lime 0,0%

To jednak nie koniec nowości. Od kwietnia 2024 roku do oferty marki Somersby trafiła zupełna nowość. Po raz pierwszy w historii jest to smak cytrusowy - Somersby Pink Grapefruit Light 4%. Do tego nowość na sezon 2024 charakteryzuje się obniżoną zawartością kalorii.

Somersby smaki 2024 [LISTA]

Somersby to marka należąca do Carlsberga. Praktycznie każdego roku Somersby wprowadza do oferty nowe smaki. Smakowe piwo Somersby występuje już w przynajmniej 10 różnych smakach, spośród których sporo jest dostępnych w wersji bezalkoholowej. 

Jakie Somersby ma smaki? Wszystko rozpoczęło się w 2012 roku, bo od tego momentu Somersby jest obecne w Polsce. Pierwszym smakiem Somersby w Polsce było jabłko. Somersby miało tym samym imitować cydr, ale w połączeniu w piwem. Od tego czasu marka na dobre zagościła na półkach sklepowych. Obecnie Somersby ma już przynajmniej kilkanaście różnych smaków. Jakie dokładnie smaki ma Somersby w swojej ofercie? 

Każdy wariant alkoholowy Somersby zawiera 4,5% alkoholu. Wśród wielu smaków Somerby znajdziemy takiealkoholowe warianty jak:

 • Somersby Strawberry & Kiwi
 • Somersby Apple
 • Somersby Watermelon 
 • Somersby Mango & Lime
 • Somersby Sparkling Rose 
 • Somersby Passion Fruit & Orange 
 • Somersby Pina Colada
 • Somersby Cherry & Apple
 • Somersby Pear
 • Somersby Elderflower & Lime
 • Somersby Pink Grapefruit Light (nowość na sezon 2024)

Somersby ma w swojej ofercie także bezalkoholowe piwa. Wśród smaków Somersby pozbawionych alkohou znajdziemy takie warianty jak:

 • Somersby Mandarine
 • Somersby Blueberry 
 • Somersby Passion Fruit & Orange 
 • Somersby Pear
 • Somersby Blackcurrant & Lime
 • Somersby Strawberry & Mint

Somersby smak Elderflower & Lime 4,5%

Somersby o smaku kwiatu bzu z limonką to wersja smakowa, która wróciła do oferty marki od kwietnia 2023 roku po licznych prośbach klientów w mediach społecznościowych. Somersby Elderflower & Lime 4,5% to kompozycja słodkiego kwiatu bzu i kwaśnego twistu limonki. Wyjątkowa mieszanka podawana z lodem zapewni orzeźwiające doświadczenie.

Somersby smak Strawberry & Mint 0,0%

Kolejną nowością było Somersby o smaku truskawki i mięty. To opcja dla tych, którzy szukają bezalkoholowej alternatywy. Połączenie słodkiej truskawki z rześkim smakiem mięty doskonale orzeźwia i odświeża.

Somersby Elderflower & Lime 4,5% i Somersby Strawberry & Mint 0,0% można kupić wyłącznie w sklepach Dino.

Somersby smak Cherry & Apple

W marcu na sklepowych półkach pojawiła się nowość – Somersby Cherry & Apple 4,5%. To doskonałe połączenie wytrawnej wiśni i soczyście słodkiego jabłka budzi wspomnienia wakacyjnych chwil.

Somersby Cherry & Apple ma czerwony kolor i słodko-kwaśny smak, który zapewnia maksimum orzeźwienia.

Bezalkoholowe Somersby w małej puszce

Z kolei do oferty piw bezalkoholowych dołączyła innowacja smakowa, czyli połączenie czarnej porzeczki i orzeźwiającej limonki. Somersby Blackcurrant & Lime 0,0% to najbardziej ekskluzywny wariant w portfolio marki.

Nowy smak dostępny jest w sprzedaży w butelce 0,4 l oraz w nowym formacie – puszkach fit o pojemności 330 ml. Mniejszy i wygodny rozmiar puszki jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów i trendy rynkowe w kategorii napojowej.

Somersby o smaku gruszki

Gruszka to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych polskich owoców, a także czwarty najpopularniejszy wariant smakowy Somersby na świecie.

Bezalkoholowe połączenie smaku piwa i orzeźwiającej gruszki skradło podniebienia konsumentów, a wychodząc naprzeciw ich zapytaniom w mediach społecznościowych, powstała wersja z procentami. Somersby Pear 4,5% to słodko-kwaśny smak, kojarzący się z polskimi sadami. Będzie smakował idealnie schłodzony lub z kostkami lodu.

Gruszka jest jednym z najpopularniejszych polskich owoców, który nie tylko orzeźwia, ale i przywołuje miłe, letnie wspomnienia. Jesteśmy przekonani, że ten wariant spełni oczekiwania konsumentów, którzy wielokrotnie o nim wspominali na naszych mediach społecznościowych.

Justyna Seliga, specjalista ds. marketingu Somersby

Gdzie kupić Somersby Pear 4,5%?

Somersby Pear 4,5% nie będzie ogólnodostępne we wszystkich sieciach w Polsce. Jak podaje producent, nowość jest już dostępna, ale występuje w wyłącznej dystrybucji Grupy Eurocash, do którego należą takie sieci sklepów jak Lewiatan, Groszek, abc, Gama, Euro Sklep, Delikatesy Centrum, Duży Ben.

Alkoholowy wariant gruszkowego Somersby występuje w bezzwrotnych butelkach o pojemności 0,4 l.


Foto: mat. prasowe

Reklama