Żabka znowu zaskakuje. Sieć wprowadza nowy format, dużo mniejszy od znanych sklepów

Żabka znowu zaskakuje. Sieć wprowadza nowy format, dużo mniejszy od znanych sklepów

W placówkach Żabki w nowym formacie oferta produktowa będzie znacznie ograniczona, podobnie jak metraż. Głównym celem detalisty jest bycie blisko klienta.

Nowy koncept sklepu Żabka zadebiutował po raz pierwszy 16 marca br. – podają Wirtualnemedia.pl. To pierwsza zlokalizowana w centrum handlowym wyspa handlowa Żabki. Jej powierzchnia nie przekracza 12 mkw. Asortyment może różnić się w zależności od lokalizacji, jednak w głównej mierze opiera się na przekąskach gotowych do spożycia. 

Pierwsza wyspa Żabki w centrum handlowym

Pierwsza wyspa handlowa pojawiła się w poznańskim centrum handlowym Galeria Pestka. Jak podaje portal, sieć pracuje już otwarciami nowych punktów w kolejnych "znaczących centrach handlowych, m.in. w Warszawie".

Foto: Żabka Polska

Jak podaje biuro prasowe sieci, wyspy handlowe mają być miejscem dającym klientom dostęp do najważniejszych kategorii produktowych "na wyciągnięcie ręki". Mają służyć za miejsce, w którym przy okazji zakupów można na szybko kupić kawę czy ciepłą przekąskę. 

Mały metraż, ograniczona liczba produktów

Wyspy handlowe Żabki będą zdecydowanie mniejsze od znanych do tej pory sklepów tradycyjnych. Poznański punkt liczy zaledwie 12 mkw. Jak podaje biuro prasowe sieci, oferta w zależności od lokalizacji może się różnić, jednak nie zabraknie takich produktów jak hot-dogi, kanapki Tomcio Paluch czy soki Wycisk. 

Foto: Żabka Polska

W swoich działaniach Żabka będzie dążyć do dostosowania formatu do wymagań rynku. Jak podaje biuro prasowe, nowe placówki w centrach handlowych mają być np. otwierane przed pozostałymi sklepami, by zaspokoić potrzeby pracowników galerii

Nowe formaty sklepów Żabka

Detalista wciąż eksperymentuje z nowymi formatami sklepów. W listopadzie 2021 roku Żabka uruchomiła pierwszy sklep na stacji paliw. Miesięc po tym wydarzeniu, sieć weszła w zupełnie nowy format sklepów autonomicznych Żabka Nano, których liczba przekroczyła już 50 lokalizacji. 

W styczniu 2022 roku ruszył także pilotaż automatów vendingowych Żabka, w których znalazło się 30 różnych produktów. Natomiast w grudniu ub.r. detalista otworzył pierwsze placówki Żabka w MOP-ach przy autostradzie A2.


Foto: wiadomoscispozywcze.pl