Żabka testuje nowy format. Tym razem sklepy pojawiły się w MOP-ach przy autostradzie A2

Żabka testuje nowy format. Tym razem sklepy pojawiły się w&nbspMOP-ach przy autostradzie A2

Średni czas, który podróżni (z wyjątkiem kierowców zawodowych) przeznaczają na postój na MOP waha się od 15 minut do 1 godziny. Żabka planuje to wykorzystać i zagwarantować klientom jadącym autostradą A2 możliwość zrobienia zakupów. Pierwsze placówki w nowym formacie to jednocześnie jubileuszowe sklepy o numerach 9000 i 9001.

Jak przystało na Żabkę, nowy format sklepu jest dostosowany do potrzeb podróżnych. W placówkach na stacjach MOP mogą oni skorzystać z rozszerzonej oferty ciepłych przekąsek, kawy oraz kanapek czy sałatek. 

Kolejny format w portfolio Żabki

Żabka od lat tworzy nowe formaty sklepów. W ten sposób detalista chce dostosować się do lokalizacji i oczekiwań konsumentów. Powstał tak m.in. bezobsługowy koncept Żabka Nano czy też ekologiczny i inteligentny sklep Żabka Eko Smart. Obecnie Żabka próbuje swoich sił w nietypowych dla sklepu convenience lokalizacjach. W mowa o znajdujących się przy autostradzie MOP-ach.

Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, komentuje ten moment jako otwarcie kolejnego rozdziału w rozwoju firmy. Żabka właśnie debiutuje z unikalnym w skali kraju konceptem.

Odpowiadając na potrzeby podróżnych na autostradzie A2, uruchamiamy dwa, jubileuszowe sklepy nr 9000 i 9001 w miejscach odpoczynku dla kierowców. Nasz nowy koncept to przyjazne miejsce dla podróżnych, gdzie nie tylko mogą zjeść smacznego hot doga czy napić się kawy, ale również skorzystać z szerokiej oferty kanapek, sałatek czy produktów roślinnych.

Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska

Sklepy Żabka w MOP-ach przy autostradzie A2

Nowy koncept sklepu Żabka pojawił się właśnie w dwóch lokalizacjach. Mowa o MOP Sosna i MOP Gnilec. Uruchomienie w tych lokalizacjach sklepów sieci Żabka, której produkty i usługi są dobrze znane konsumentom, wnosi dodatkową wartość do oferty MOP. Dzięki temu, że sklepy te są czynne całą dobę i dodatkowo wyposażone w kasy samoobsługowe, zakupy w nich są szybkie i wygodne oraz pozwalają uniknąć stania w kolejkach.

Foto: mat. prasowe

Żabki na MOP Gnilec i MOP Sosna stanowią więc ciekawą propozycję dla osób mających mało czasu, szukających zdrowszej alternatywy posiłku (również żywności roślinnej), a także zawodowych kierowców szukających podstawowego zaopatrzenia oraz domowego posiłku. 

Jak wygląda Żabka w MOP-ie?

Pawilony, w których działają sklepy Żabka na MOP-ach, to nowoczesna i dynamiczna bryła. Kształt pawilonu projektowany był z myślą o łatwej rozpoznawalności na drogach szybkiego ruchu i autostradach.

Foto: mat. prasowe

Sklep oparty jest o konstrukcję złożoną z kontenerów, których zewnętrzną skórkę tworzy siatka metalowych lameli. W ażurowej fasadzie wykonanej z wertykalnych elementów architekci zagrali wycięciami nawiązującymi do brandingu marki. 

We wnętrzu sklepu wydzielono strefę gastronomiczną ze stolikami, w której klienci mogą w spokoju spożyć posiłek i odpocząć w trakcie podróży. Całkowita powierzchnia każdego sklepu wynosi ok. 135 mkw., a powierzchnia sali sprzedaży ok. 90 mkw. 

Foto: mat. prasowe

Foto: mat. prasowe

Reklama