Roślinne zamienniki mięsa. Sprawdzamy nowości na rynku [VIDEO]

Roślinne zamienniki mięsa. Sprawdzamy nowości na rynku [VIDEO]

Roślinne zamienniki mięsa to temat, który stał się bardzo popularny w ostatnim czasie. Coraz więcej osób decyduje się na wegetariański lub wegański styl życia, a roślinne zamienniki mięsa pomagają w łatwy i smaczny sposób wypełnić dietę składnikami odżywczymi, które zazwyczaj są dostarczane przez mięso.

W tym odcinku prezentujemy produkty od firm:

  • OSM w Piątnicy,
  • Sokołów,
  • Primavika
  • Bio Planet.

Roślinne zamienniki mięsa to produkty w pełni roślinne, które naśladują smak i konsystencję mięsa. Dostępne są w różnych formach, takich jak dania gotowe, przekąski, potrawy w słoikach i wiele innych. Są one często przygotowywane z różnych źródeł białka roślinnego, takich jak soja, groch, fasola czy quinoa.

Zalety spożywania roślinnych zamienników mięsa

Jedną z największych zalet spożywania roślinnych zamienników mięsa jest ich wpływ na środowisko naturalne. Produkcja mięsa wiąże się z dużą emisją gazów cieplarnianych i intensywnym zużyciem wody, podczas gdy produkcja roślinnych zamienników mięsa jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska. Dodatkowo, jedzenie roślinnych zamienników mięsa jest bardziej korzystne dla zdrowia, ponieważ zawierają one mniej tłuszczu i cholesterolu, a jednocześnie są bogate w białko, błonnik i inne składniki odżywcze.


Foto: wiadomoscispozywcze.pl

Reklama