Mazurska Manufaktura znowu inwestuje. Producent alkoholi przejął udziały w AleBrowar

Mazurska Manufaktura znowu inwestuje. Producent alkoholi przejął udziały w AleBrowar

Mazurska Manufaktura już od kilku miesięcy realizuje projekt rynkowej konsolidacji. Po hurtownii Sajon i lokalnym dystrybutorze piwa i wody, Kujawianka Inter, przyszedł czas na kolejnego gracza. Mazurska Manufaktura właśnie poinfomowała o przejęciu 10% udziałów AleBrowaru.

Podmiot, w którego zainwestowała Mazurska Manufaktura to jeden z najbardziej znanych browarów rzemieślniczych w Polsce, wymieniany wśród pionierów piwnej, kraftowej rewolucji. Kolejny zakup Mazurskiej Manufaktury to odpowiedź na trudny rok i niepewną sytuację gospodarczą na rynku piwa, w tym na plagę zamykających się małych oraz dużych zakładów produkcyjnych.

AleBrowar we współpracy z Mazurską Manufakturą

W ramach współpracy Mazurska Manufaktura przejęła 10% udziałów AleBrowaru z opcją na kolejne 40%. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie spółka przejęła udziały w dwóch firmach – 10% (z opcją na kolejne 40%) w Sajon Group oraz 35% (z opcją na kolejne 15%) w Kujawiance. 

Dla spółki inwestycja w AleBrowar jest kolejnym krokiem na drodze rozwijania różnorodnego i atrakcyjnego piwnego portfolio. Jak twierdzą przedstawiciele Mazurskiej Manufaktury, dywersyfikacja oferty pozwoli na łatwiejsze i skuteczniejsze negocjacje z partnerami dystrybucyjnymi oraz z sieciami handlowymi.

Dzięki nawiązanej niedawno współpracy z hurtownią Sajon, nasza oferta wzbogaciła się o kultowe czeskie marki. Jeśli chodzi o kategorię kraftów, mamy już u siebie bardzo dobrze odbieraną rynkowo markę Profesja. Cieszę się, że dołączają do niej pozycje AleBrowaru, który jest przecież legendą kraftu. Tak wiele atrakcyjnych, urozmaiconych pozycji to na pewno lepsza karta przetargowa w rozmowach z przedstawicielami sieci handlowych czy specjalistycznych.

Jakub Gromek, dyrektor generalny Mazurskiej Manufaktury S.A.

Jakub Gromek podkreśla, że ufa kunsztowi i doświadczeniu całej załogi AleBrowaru, więc jego spółka nie będzie angażować się, w ramach współpracy, w sam proces produkcyjny. Doświadczenie Mazurskiej Manufaktury będzie wykorzystywane na kolejny etapie, czyli w procesie sprzedaży i dystrybucji. 

Rekordowy rok AleBrowaru

AleBrowar działa na polskim rynku od 2012 roku. Po pięciu latach spółka otworzyła swój wymarzony, stacjonarny browar w Lęborku. Obecnie AleBroawe prowadzi też swoje firmowe lokale we Wrocławiu, w Gdyni oraz w Sopocie. 

2022 rok zakończył z rekordowym poziomem produkcji osiągając pułap 8400 hektolitrów. Jak podkreśla współzałożyciel AleBrowaru Arkadiusz Wenta, spółka mimo tego wyniki jest świadoma spiętrzających się wyzwań, "zwłaszcza dla małych, rzemieślniczych producentów piwa". 

Produkcja i praca nad ciekawymi propozycjami piwnymi to jedno. Receptą na przetrwanie i rozwój w niepewnych czasach jest stabilna sprzedaż i rozbudowa dystrybucji. Stąd też podjęliśmy decyzję o tym, by z wielu zainteresowanych nami inwestorów, postawić właśnie na Mazurską Manufakturę.

Arkadiusz Wenta współzałożyciel AleBrowaru

Foto: StockAdobe(Александр Захаров)

Reklama