Shopee kończy działalność w Polsce. Platforma z dnia na dzień zniknie z rynku

Shopee kończy działalność w&nbspPolsce. Platforma z dnia na dzień zniknie z rynku

Właściciel platformy Shopee, Sea, rezygnuje z działalności w Polsce. Z dnia na dzień platforma Shopee przestanie działać. 

"Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska kończy działalność. Od 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana" – to informacja, którą w czwartek 12 stycznia mogli przeczytać użytkownicy platformy. 

Shopee wychodzi z Polski: "Dziękujemy, że byliście z nami"

Informacja o tym, że Shopee opuszcza polski rynek pojawiła się na stronie internetowej platformy 12 stycznia. Czytamy w niej, że już od kolejnego dnia, czyli 13 stycznia, użytkownicy nie będą mogli składać nowych zamówień przez Shopee.

Powodem jest zakończenie działalności Shopee Polska. "Dziękujemy, że byliście z nami" – pisze w komunikacie skierowanym do użytkowników firma.

Shopee kończy działalność w Polsce. Co z zamówionymi produktami?

Zamówienia złożone przed dniem, w którym platforma przestanie akceptować nowe zamówienia, czyli 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59, zostaną zrealizowane standardowo – zapewnia platforma.

Co więcej, dostępne pozostanie wsparcie i obsługa zamówień dla użytkowników, którzy złożyli zamówienia na platformie Shopee.

Od kiedy Shopee było w Polsce?

13 stycznia ma być dniem, w którym Shopee zakończy działalność w Polsce. Co za tym idzie, nie będzie można składać już nowych zamówień, ani wystawiać produktów na Shopee. Koniec platformy zakupowej okazał się stosunkowo szybki. 

Premiera Shopee w Polsce miała miejsce we wrześniu 2021 roku. Oznacza to, że platforma działała na krajowym rynku przez 15 miesięcy. 

Dlaczego Shopee przestanie działać w Polsce?

Największym konkurentem Shopee od początku działalności tej platformy w Polsce było Allegro. W rok od debiutu na polskim rynku Shopee skoczyło do TOP3 sklepów online w kraju. Nadal jednak platformie sporo brakowało do lidera.

We wrześniu ub.r. Shopee chwaliło się liczbą sprzedawców na platformie, która przekroczyła 53 tys. polskich firm oraz liczbą pobrań aplikacji, która wyniosła 7,5 mln. Jak się jednak okazuje, ani viralowe kampanie, ani grono użytkowników nie zapewniło firmie sukcesu na polskim rynku.

"Zakończenie działalności Shopee w Polsce pokazuje przede wszystkim jedno – pozycja Allegro jest niezagrożona. Wydaje się, że wchodzący do Polski i szerzej – do Europy, w 2021 r. marketplace nie poświęcił wystarczająco dużo uwagi rozpoznaniu lokalnego rynku, z którego po ponad roku się wycofuje" – komentuje Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl SA. Jak dodaje, to już kolejny, po ebay-u, przykład, że polski rynek jest zdominowany przez Allegro i trudno na nim o rewolucję, zmieniającą układ sił.

Jak wypłacić pieniądze z Shopee?

Wraz z zakończeniem działalności Shopee Polska wielu sprzedawców obecnych na tej platformie skarży się na problemy z wypłaceniem pieniędzy. Jak po zamknięciu Shopee wypłacić pieniądze?

Problemem okazuje się możliwość wypłaty środków poprzez stronę internetową Shopee. W wielu przypadkach możliwość ta działa na aplikacji mobilnej. Jak wypłacić pieniądze z Shopee przez aplikację? 

Należy wejść w aplikację Shopee, następnie w zakładkę Twój sklep. Tam znajdziemy kolejną zakładkę Finanse i dalej – Wypłać dostępne środki. 


Foto: mat. prasowe