Hugo Mesquita, Netto: W 2023 roku planujemy otworzyć 25 nowych sklepów i przeprowadzić 30 remontów

Hugo Mesquita, Netto: W 2023 roku planujemy otworzyć 25 nowych sklepów i przeprowadzić 30 remontów

Za siecią sklepów Netto pracowity rok, który kończy się dla dyskontera przekroczeniem liczby 660 sklepów w kraju. W dużej mierze to rezultat zakończonej w tym roku konwersji sklepów Tesco. 2023 rok, jak zapowiada Hugo Mesquita, dyrektor generalny Netto Polska, będzie kolejnym, który upłynie pod znakiem wzrostu.

Trudny rok zakończony sukcesem

Hugo Mesquita objął stanowisko dyrektora generalnego Netto Polska w styczniu 2022 roku. Jak sam komentuje, "ten rok był trudny i pełen wyzwań". Mimo tego firmie udało się zrealizować wszystkie postawione sobie cele. 

Nie mam wątpliwości, że to dzięki ludziom – zarówno tym, którzy od lat są związani z Netto, jak i tym, którzy niedawno do nas dołączyli. Bez ich zaangażowania w budowanie tego biznesu to by się nie udało. Bardzo im za to dziękuję.

Hugo Mesquita, dyrektor generalny Netto Polska

Dalszy rozwój w 2023 roku

Podczas 12 miesięcy 2022 roku Netto powiększyło się o kolejne 60 placówek. Jak jednak zaznacza Hugo Mesquita, "mamy pełną świadomość, że wzrost powierzchni sprzedaży to tylko pierwszy krok".

Najważniejsza jest oferta skomponowana zgodnie z potrzebami klientów i odnosząca się do rynku – konkurencja jest silna, dlatego nieustannie szukamy sposobów i rozwiązań, które zbudują naszą przewagę rynkową. W przyszłym roku chcielibyśmy skupić się m.in. na rozwoju naszego asortymentu, w tym marek własnych, oraz jeszcze lepszym dopasowaniu naszej polityki cenowej do oczekiwań klientów. Mamy świadomość, że aby przygotować jak najbardziej atrakcyjną ofertę, musimy działać w pełnej synergii z dostawcami.

Hugo Mesquita, dyrektor generalny Netto Polska

Jak zapowiada Hugo Mesquita, Netto nie zamierza się zatrzymywać, jeśli chodzi o dalszy rozwój. "Na ten moment w 2023 roku planujemy otworzyć 25 nowych sklepów i przeprowadzić 30 remontów. Kolejne sklepy zyskają strefy odpieku pieczywa i zostaną wyposażone w kasy samoobsługowe" – dodaje.


Foto: Hugo Mesquita, dyrektor generalny Netto Polska (mat. prasowe)

Reklama