Nowy prezes Netto Polska. Po 11 latach odszedł z Biedronki

Nowy prezes Netto Polska. Po 11 latach odszedł z Biedronki

Po 11 latach pełnienia roli Dyrektora Operacyjnego w Biedronce, Hugo Mesquita obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Netto Polska.

Mesquita do zespołu Netto dołączy od stycznia 2022 roku. Będzie odpowiedzialny za rozwój sieci w Polsce po przejęciu Tesco.

Jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy Dyrektora Generalnego, który doskonale rozumie Klientów i rynek dyskontów. Hugo posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu operacji na wielką skalę i osiąganiu wyników przy jednoczesnym traktowaniu współpracowników z szacunkiem.

Michael Løve, CEO Netto International

Netto jest obecnie w trakcie procesu konwersji, w ramach którego modernizuje i otwiera pod swoim szyldem około 250 sklepów Tesco przejętych przez Salling Group w marcu tego roku. Operacja ta podwoi sieć Netto w Polsce, zwiększając ją do około 650 sklepów. Stanowi ona strategiczną szansę rozwoju dla Salling Group.

Cieszę się z objęcia stanowiska Dyrektora Generalnego Netto Polska i czekam już na realizację zadań związanych z trwającą integracją 250 sklepów Tesco, ale także ze wzmocnieniem pozycji Netto na polskim rynku. Jest to wyjątkowa okazja i wierzę, że wraz z silnym zespołem, który obecnie tworzy firmę, będziemy w stanie wspólnie dokonać ogromnych zmian dla klientów i pracowników.

Hugo Mesquita

Netto jest częścią grupy Salling, największego retailera w Danii. Salling Group zarządza obecnie ponad 1650 sklepami, zatrudniając łącznie ponad 55 tys. pracowników w Danii, Niemczech i w Polsce.

 

Źródło: informacja prasowa