Tych prezentów nigdy nie kupuj pod choinkę. Allegro ujawnia listę nietrafionych podarunków

Tych prezentów nigdy nie kupuj pod choinkę. Allegro ujawnia listę nietrafionych podarunków

Przed świętami platformy e-commerce przeżywają absolutne boom. Użytkownicy poszukują prezentów dla najbliższych, które trafią pod choinkę. Po świętach natomiast nietrafione podarunki... ponownie wracają do obiegu. Najpopularniejsza w Polsce platforma zakupowa Allegro sprawdziła, jakie prezenty najczęściej wystawiają po świętach użytkownicy.

SPIS TREŚCI:

  1. Co ląduje pod choinką?
  2. Tych prezentów nie kupuj
  3. Lista nietrafionych prezentów

Co ląduje pod choinką?

Grudzień to czas przygotowań do świąt, a jednym z elementów jest poszukiwanie prezentów. Na dwa tygodnie przed 24 grudnia, klienci na Allegro poszukują przede wszystkim produktów w kategorii dla dzieci. Były to na przykład zabawki zdalnie sterowane, zręcznościowe plastyczne i edukacyjne, a świątecznym hitem były urządzenia VR.

Na popularności nie tracą również zabawki tradycyjne, czyli lalki, maskotki oraz kolejki i tory. Klienci szukają prezentów również w kategorii sportowej – najczęściej są to rolki i wrotki oraz produkty związane ze sportami zimowymi.

Przygotowując się do świąt, sięgamy również po produkty z drugiego obiegu. Jeśli chodzi o popularność kategorii to tak jak na Allegro, wśród użytkowników Allegro Lokalnie, czyli platformy dla okazjonalnych sprzedających, największą popularnością cieszą się w tym czasie te dziecięce (zabawki zręcznościowe, plastyczne i edukacyjne) i sportowe (głównie sporty zimowe). Ponadto klienci poszukują także kalendarzy czy prezentów handmade.

Tych prezentów nie kupuj

Jak pokazują dane Allegro Lokalnie, w czasie pierwszych dwóch tygodni po świętach użytkownicy wystawiają swoje przedmioty w kategoriach, które jasno wskazują na sprzedaż nietrafionych prezentów. W zeszłym roku były to m.in. ręczniki.

Wśród grup produktów takich jak: macierzyństwo, doniczki i akcesoria do ogrodu oraz puzzle, zaraz po świętach pojawiło się dwa razy więcej ofert niż standardowo. Dodatkowo wzrosty zanotowały również podkategorie dziecięce, m.in. zabawki, rolki i zabawkowe rowery.

Poświąteczna sprzedaż nietrafionych prezentów to również dobra okazja dla kupujących rzeczy z drugiego obiegu. Klienci Allegro Lokalnie w zeszłym roku, zaraz po świętach szukali najczęściej produktów marki Apple, konsoli do gier, gier, komputerów, klocków Lego, zaś kolekcjonerzy – monet i banknotów a także bombek. 

Lista nietrafionych prezentów

Każdy ma inny gust i potrzeby, a prezent, który nie spodoba się jednej osobie – kolejnej może zdecydowanie się przydać. Mimo tego, na podstawie danych Allegro Lokalnie możemy pokusić się o stworzenie listy zakazanych prezentów, a więc takich produktów, których warto unikać podczas poszukiwania podarunków dla najbliższych. 

W liście nietrafionych prezentów, które najczęściej trafiały spowrotem do sprzedaży po świętach znajdziemy zatem m.in.:

  • ręczniki,
  • doniczki i akcesoria do ogrodu,
  • puzzle, 
  • rolki.

Jak podaje Allegro, na sprzedaż po świętach trafiały także zabawki i zabawkowe rowery. Jednak w przypadku tych właśnie nietrafionych prezentów duże znaczenie mogła odgrywać nieznajomość wieku dziecka albo zdublowanie już posiadanych zabawek.


Foto: Unsplash

Reklama