Pyszna propozycja na energetyczny początek dnia: Owsianka na jogurcie od OSM Krasnystaw

Pyszna propozycja na energetyczny początek dnia: Owsianka na jogurcie od OSM Krasnystaw

Kanapka złapana w biegu, szybka kawa lub baton zjedzony między spotkaniami... Brzmi znajomo? W codziennym pośpiechu często zapominamy o najważniejszym posiłku jakim jest śniadanie. A to właśnie ono determinuje, jak będzie wyglądał nasz dzień – dostarcza energii na kolejne godziny wpływając przy tym na naszą koncentrację i nastrój. A jakby tak dało się to ułatwić – zjeść smaczne i pożywne śniadanie nie tracąc przy tym cennych porannych minut? Jest na to sposób.

Śniadanie – energia na cały dzień

Śniadanie jest dla naszego organizmu pierwszym źródłem energii po nocnej przerwie. Powinno być zbilansowane i dostarczać niezbędnych składników odżywczych, które pobudzą metabolizm i zaspokoją pierwsze potrzeby.

Rola tego posiłku w codziennym funkcjonowaniu jest nieoceniona. Śniadanie jest nie tylko fundamentalne dla zdrowia naszego układu pokarmowego – wspiera pracę jelit i poprawia trawienie – ale także wpływa na nasz nastrój i poziom koncentracji w ciągu dnia. Dlaczego zatem wciąż posiłek ten bywa pomijany?

Powodem najczęściej okazuje się być czas – a raczej jego brak. Poranki mają to do siebie, że często mijają w pośpiechu. Zazwyczaj dzieje się to kosztem pierwszego posiłku. Nie powinno zatem dziwić, że kolejne badania wskazują na rosnącą popularność szybkich i łatwych w przyrządzeniu śniadań. Jednocześnie Polki i Polacy zwracają uwagę na takie czynniki jak zawartość białka czy błonnika. 

Królowa pożywnych śniadań

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, którego zadaniem jest dostarczenie organizmowi znacznej dawki energii. Nic więc dziwnego, że popularnym wyborem od lat jest owsianka. Sięgają po nią nie tylko sportowcy, dla których szczególną rolę gra ładunek energetyczny posiłku, ale także osoby ceniące sobie zdrowe wybory żywieniowe. Owsianka nie ma tu sobie równych. Jest nie tylko smaczna i sycąca, ale także zdrowa.

Tradycyjnie polską owsiankę przyrządzamy na mleku lub wodzie. Danie to jednak doczekało się wielu wariantów, które nie tylko podnoszą walory smakowe, ale także gwarantują dodatkowe właściwości zdrowotne oraz znacznie skracają czas potrzebny do jego przygotowania. Na rynku wyróżnia się propozycja od OSM Krasnystaw – podstawą owsianki jest bowiem naturalny jogurt. 

Owsianka na jogurcie – właściwości

Owsianka na jogurcie od Krasnegostawu posiada niski indeks glikemiczny oraz niską kaloryczność. Charakteryzuje się przy tym dużą wartością odżywczą. Dzięki wysokiej zawartości błonnika pochodzącego z owsa działa dobroczynnie na nasz układ pokarmowy oraz zapewnia sytość.

Bazą owsianki z Krasnegostawu jest jogurt naturalny, który jest źródłem żywych kultur bakterii jogurtowych odpowiadających między innymi za wchłanianie witamin i utrzymywanie równowagi flory jelitowej.

Dla każdego coś dobrego

Owsianka na jogurcie od OSM Krasnystaw doczekała się już czterech wariantów smakowych. Możemy spróbować jej w wersji klasycznej, z jabłkiem, z bananem oraz od niedawna także z dodatkiem orzechów z rodzynkami. Każdy z tych wariantów cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, którzy doceniają różnorodność i możliwość wyboru swoich ulubionych dodatków. Dzięki temu, owsianka z Krasnegostawu trafia w gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy, a jej fani z niecierpliwością wyczekują na wprowadzenie nowych kompozycji smakowych.

Propozycja od OSM Krasnystaw to sprawdzona opcja na szybkie i jednocześnie wartościowe śniadanie, jak również pożywna przekąska w codziennym biegu. Dzięki praktycznemu opakowaniu w formie miseczki możemy dodatkowo dodać do niej ulubione owoce lub dodatki. 


foto: mat. partnera

Reklama