Biedronka podniesie pensje wszystkich pracowników. Dyskonter zapowiedział noworoczne podwyżki

Biedronka podniesie pensje wszystkich pracowników. Dyskonter zapowiedział noworoczne podwyżki

Ponad 60 tys. pracowników sieci Biedronka w sklepach i centrach dystrybucyjnych otrzyma od 1 stycznia 2023 r. wynagrodzenie wyższe o kwotę od ok. 500 do 700 zł. Biedronk​a w skali roku przeznaczy na podwyżki dla pracowników na podstawowych stanowiskach prawie 600 milionów złotych.  

Podwyżki wynagrodzeń w Biedronce

Sieć Biedronka zdecydowała o podniesieniu pensji wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych zatrudnionych na podstawowych stanowiskach o kwoty wynoszące od ok. 500 do 700 zł w zależności od ich doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska. Od 1 stycznia 2023 r. ponad 60 tys. zatrudnionych przez największą sieć handlową w Polsce otrzyma podwyżki, na które sieć Biedronka w skali roku przeznaczy ponad pół miliarda złotych.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia pracownicy sieci Biedronka otrzymali kolejną wiadomość. Oprócz świątecznych voucherów rabatowych, e-kodów na zakupy oraz prezentów świątecznych pracownicy sieci dowiedzieli się o zwiększeniu wynagrodzenia od kolejnego miesiąca. Na przedświąteczne wsparcie swojej załogi Biedronka przeznaczyła łącznie ponad 150 milionów złotych.

To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo wymagającego okresu naznaczonego wysoką presją jako firma podejmujemy zdecydowane działania, by być pracodawcą pierwszego wyboru w Polsce, a praca w Biedronce to pewność stabilności. Poprzez zwiększenie wynagrodzeń doceniamy zaangażowanie naszych pracowników.

Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka

Ile będzie zarabiał sprzedawa-kasjer w Biedronce w 2023 roku?

Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2023 r. nie mniej niż 3950 zł do 4300 zł, a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 4100 zł do 4550 zł. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5800 zł.

Zwiększenie wynagrodzeń czeka także pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 4300 - 4600 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4950 - 5250 zł.

Pracownicy mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów sprzedażowych czy magazynowych, powiększające ich realne wynagrodzenia.

Premie w Biedronce

Oprócz wynagrodzenia zasadniczego pracownicy sieci w 2022 r. otrzymali dwukrotnie nagrody finansowe za osiągnięte wyniki. W kwietniu br. blisko 55 000 pracowników sieci Biedronka otrzymało Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł.

We wrześniu br. ponad 55 tys. zatrudnionych otrzymało Dodatkową Nagrodę Specjalną w wysokości 1500 zł brutto za zaangażowanie w osiągnięcie zakładanego wyniku za pierwsze osiem miesięcy 2022 roku.


Foto: mat. prasowe

Reklama