Tesco zapełnia luki w ciężarówkach. Dzięki temu zredukowano liczbę pojazdów o kilka tysięcy

Tesco zapełnia luki w&nbspciężarówkach. Dzięki temu zredukowano liczbę pojazdów o kilka tysięcy

Sieć sklepów Tesco łączy dostawy do centrów dystrybucyjnych ze swoimi dostawcami. Działania te przyniosły już roczne oszczędności na poziomie ponad 400 tys. mil drogowych. To natomiast przełożyło się na redukcję emisji CO2 o ponad 450 ton. 

Zespoły dystrybucyjne Tesco współpracują z 15 głównymi dostawcami, aby zmniejszyć liczbę ciężarówek na drogach w święta Bożego Narodzenia. Pierwsze efekty są obiecujące.

Tesco zmniejsza liczbę ciężarówek na drogach

Zespół "kontroli ruchu drogowego" Tesco sprawdził, którzy dostawcy dostarczają towary do tych samych lokalizacji. Na podstawie analizy detalista był w stanie skonsolidować i usprawnić trasy.

Cały proces polega na wyszukiwaniu produktów, które można zgrabnie dopasować do przestrzeni w ciężarówce, wypełniając luki.  W ten sposób Tesco doprowadziło do oszczędności przejechanych przez ciężarówki odcinków na poziomie 400 000 mil, czyli ponad 640 600 km, co odpowiada siedemnastu podróżom dookoła świata.

Oszczędność emisji i kosztów

Zmiany w obszarze rozmieszczenia produktów w ciężarówkach poza oszczędnością setek tysięcy kilometrów, pozwoliły na wyeliminowanie z dróg ponad 3400 ciężarówek, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o ponad 450 ton.

Dzięki ścisłej współpracy z naszymi dostawcami i łączeniu ich w celu wzajemnego korzystania ze swoich tras transportowych jesteśmy zachwyceni, że udało nam się zapewnić dostawcom oszczędności w zakresie emisji i kosztów. Projekt w stylu „Tetris” pomaga nam wykorzystać jak najwięcej miejsca w naszych ciężarówkach w okresie świątecznym, maksymalnie wykorzystać każdą podróż i pomóc utrzymać ciężarówki z dala od dróg w ruchliwej porze roku.

Trudy Wilson, szef działu zamówień dostawców w Tesco

Foto: biuro prasowe Tesco