Tesco będzie sprzedawać pasty do zębów luzem. To pozwoli zaoszczędzić 680 ton kartonu

Tesco będzie sprzedawać pasty do zębów luzem. To pozwoli zaoszczędzić 680 ton kartonu

Tesco współpracuje z głównymi markami na brytyjskim rynku w celu usunięcia niepotrzebnych opakowań pasty do zębów. Sieć chce na dobre zrezygnować z kartonowych pudełek, w których są przechowywane te produkty.

Pierwsza próba odbyła się już w listopadzie ubiegłego roku i dotyczyło past do zębów pod marką własną sieci. Wtedy ruch ten pozwolił na zaoszczędzenie 55 ton kartonu każdego roku. Właśnie sieć wykonuje kolejny krok. Tym razem z największymi markami.

Tesco redukuje ilość zużywanego kartonu

"W listopadzie zeszłego roku podjęliśmy odważny ruch, aby usunąć niepotrzebne pudełka po pastach do zębów z naszej własnej marki i otrzymaliśmy pozytywne opinie od klientów. Teraz współpracujemy z największymi markami past do zębów, aby dołączyć do nas w tej podróży" – wyjaśnia Felicity Bexton, kupiec w Tesco.

Próba redukcji zyżywanego kartonu odbędzie się w blisko 30 sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii i obejmie wszystkie główne marki past do zębów, takie jak Colgate, Oral B, Sensodyne, Aquafresh czy Corsadyl. Jeśli test powiedzie się, pasty do zębów bez kartonowych pudełek trafią także do innych sklepów sieci, co pozwoli zaoszczędzić w sumie 680 ton kartonu rocznie.

Ekonomia i ekologia mogą iść w parze

Jak zaznacza Felicity Bexton, usunięcie niepotrzebnego opakowania, które klienci po zakupie i tak w pierwszej kolejności wyrzucają do śmieci, przełoży się też na możliwość transportu większej liczby tub na tej samej powierzchni. W perspektywie, może się to przełożyć na mniejszą liczbę samochodów ciężarowych na drogach.

Tesco będzie sprzedawać tuby pasty do zębów luzem, bez opakowania zewnętrznego.

Ten krok jest częścią strategii pakowania 4Rs Tesco, która ma na celu radzenie sobie z wpływem odpadów opakowaniowych. Od czasu wprowadzenia strategii 4Rs w sierpniu 2019 r. Tesco zmniejszyło swoje roczne rozmiary opakowań o ponad 3000 ton.  


Foto: mat. prasowe

Reklama