McDonald's wycofał trzy kolejne kanapki. Mowa o McRoyal i Wieśmaku w podwójnym wydaniu

McDonald's wycofał trzy kolejne kanapki. Mowa o McRoyal i Wieśmaku w podwójnym wydaniu

Menu w McDonald's właśnie uległo kolejnym zmianom. Z oferty zniknęły trzy kanapki. 

Przy okazji wprowadzenia zimowej oferty, w której triumf wiedze wyczekiwany każdego roku burger Drwala, McDonald's zdecydował się na wprowadzenie poprawek w ramach swojego menu. Z oferty popularnej sieci fast food właśnie oficjalnie zniknęły trzy kanapki. Które?

McRoyal i WieśMac podwójny wycofane z McDonald's

Kanapek tych nie zamówimy już w restauracji McDonald's, ani poprzez aplikację McDonald's. Które dokładnie pozycje zostały wycofane z oferty? 

Na ten moment mowa o podwójnych wersjach popularnych burgerów. Z menu McDonald's wycofane zostały następujące kanapki:

  • McRoyal podwójny,
  • McRoyal podwójny pikantny,
  • WieśMac podwójny.

Jak zamówić podwójnego McRoyal lub WieśMaca?

W dalszym ciągu można jednak zamówić podwójne wersje klasycznych kanapek. W jaki sposób? Podczas zamiawiania kanapki (poprzez aplikację lub stacjonarnie w restauracji McDonald's) należy wybrać burgera, który nas interesuje oraz skorzystać z opcji personalizacji. Za dodatkową opłatą możemy dodać do kanapki dodatkową wołowinę. Ile to kosztuje?

Ceny różnią się w zależności od restauracji. Średnio za dodatkową porcję wołowiny w McRoyalu zapłacimy 6,50 zł. Analogicznie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o WieśMaca.

Kolejne zmiany w menu McDonald's

To już kolejny raz, gdy McDonald's wprowadza "poprawki" do swojego menu. Zdecydowanie większe oburzenie wśród konsumentów wywołała zmiana, która miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku. To właśnie wtedy sieć fast food zdecydowała się na wycofanie z oferty Kurczakburgera. 

Decyzja o wycofaniu Kurczakburgera była szeroko komentowana przez interneutów, którzy apelowali wtedy do McDonald's o pozostawienie kanapki. Nie zdało się jednak na nic. Do dzisiaj Kurczakburger w formie, jaką znamy sprzed lat, nie powrócił do menu McDonald's. Podobnego scenariusza możemy się spodziewać w przypadku McRoyala podwójnego, McRoyala podwójnego pikantnego oraz Wieśmaca podwójnego.

Dlaczego McDonald's wycofał podwójne kanapki McRoyal i WieśMac?

Najbardziej prawdopodobnym uzasadnieniem dla zmian w menu McDonald's wydaje się być po prostu sprzedaż. Decyzja o wycofaniu kanapek nie spotkała się z bardzo dużym sprzeciwem internautów, a jak pokazujemy wyżej – wystarczy spersonalizować kanapkę, aby uzyskać podobny efekt. 

Informację o wycofaniu kanapek z restauracji w całym kraju potwierdziło w odpowiedzi na pytania redakcji wiadomoscispozycze.pl, biuro prasowe McDonald's.

"Burgery McRoyal Podwójny, WieśMac Podwójny oraz McRoyal Podwójny Pikantny zostały wycofane z oferty McDonald’s Polska na terenie całego kraju. W restauracjach McDonald’s są dostępne burgery WieśMac oraz McRoyal, istnieje możliwość ich spersonalizowania o dodatkowy kotlet wołowy. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w kasie samoobsługowej lub poprosić o modyfikację produktu podczas zamawiania w kasie tradycyjnej czy na linii dla zmotoryzowanych gości McDrive" – przekazało biuro prasowe.


Foto: mat. prasowe