McDonald's wycofał trzy kolejne kanapki. Mowa o McRoyal i Wieśmaku w podwójnym wydaniu

McDonald's wycofał trzy kolejne kanapki. Mowa o McRoyal i Wieśmaku w podwójnym wydaniu

Menu w McDonald's właśnie uległo kolejnym zmianom. Z oferty zniknęły trzy kanapki. 

Przy okazji wprowadzenia zimowej oferty, w której triumf wiedze wyczekiwany każdego roku burger Drwala, McDonald's zdecydował się na wprowadzenie poprawek w ramach swojego menu. Z oferty popularnej sieci fast food właśnie oficjalnie zniknęły trzy kanapki. Które?

McRoyal i WieśMac podwójny wycofane z McDonald's

Kanapek tych nie zamówimy już w restauracji McDonald's, ani poprzez aplikację McDonald's. Które dokładnie pozycje zostały wycofane z oferty? 

Na ten moment mowa o podwójnych wersjach popularnych burgerów. Z menu McDonald's wycofane zostały następujące kanapki:

 • McRoyal podwójny,
 • McRoyal podwójny pikantny,
 • WieśMac podwójny.

Podwójny McRoyal wróci do oferty?

McRoyal ma wrócić do oferty McDonald's jeszcze w lutym 2023 roku – poinformowała sieć w swoich mediach społecznościowych. 

Wycofanie podwójnego McRoyala spotkało się z dezaprobatą wielu internautów, którzy pod wpisami McDonald's Polska zaznaczali, że kanapka powinna wrócić do oferty. Pod jednym z takich komentarzy McDonald's zaskoczył wszystkich - sieć w tajemniczy sposób przekazała, że McRoyal Podwójny wróci do oferty sieci. 

Kiedy McRoyal wróci do McDonald's? Początkowo nie znaliśmy dokładnej daty, o co postarał się McDonald's. Wiadomo jednak było, że powrót podwójnego klasyka ma nastąpić jeszcze w lutym 2023 roku. Tak też się stało. Obecnie w ofercie McDonald's dostępny jest zarówno klasyczny McRoyal, jak i Podwójny McRoyal. 

McRoyal – kcal, skład

McRoyal jest jednym z burgerów, które na ten moment są obecne w ofercie McDonald's w dwóch wersjach – z pojedynczym kawałkiem mięsa oraz podwójną porcją.

Pełen skład McRoyala (zarówno klasyczne, jak i podwójnego) to:

 • wołowina,
 • ser cheddar topiony,
 • pikle,
 • cebula,
 • musztarda,
 • ketchup.

McRoyal klasyczny ma w sumie 521 kcal. Na jego wartość energetyczną składa się:

 • 27 g tłuszczy,
 • 37 g węglowodanów,
 • 32 g białka.

Zjadając jednego klasycznego burgera McRoyala dostarczamy naszemu organizmowi 2,6 g soli.

Ile kcal ma Podwójny McRoyal?

Choć nazwa mogłaby wskazywać, że Podwójny McRoyal ma "podwójną" liczbę kalorii, wcale tak nie jest. Kanapki różnią się wyłącznie ilością wołowiny. Co za tym idzie, liczba kalorii w Podwójnym McRoyalu jest wyższa, ale nie aż tak znacznie. 

Podwójny McRoyal w McDonald's ma 761 kcal, czyli o 240 kcal więcej niż zwykły McRoyal. Na sumę tę składa się:

 • 45 g tłuszczy,
 • 36 g węglowodanów,
 • 52 g białka.

Jak zamówić podwójnego McRoyal lub WieśMaca?

Bez względu na to, czy Podwójny McRoyal jest dostępny w ofercie czy nie, i tak możemy zamówić podwójne wersje klasycznych kanapek. W jaki sposób? Podczas zamiawiania kanapki (poprzez aplikację lub stacjonarnie w restauracji McDonald's) należy wybrać burgera, który nas interesuje oraz skorzystać z opcji personalizacji. Za dodatkową opłatą możemy dodać do kanapki dodatkową wołowinę. Ile to kosztuje?

Ceny różnią się w zależności od restauracji. Średnio za dodatkową porcję wołowiny w McRoyalu zapłacimy 6,50 zł. Analogicznie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o WieśMaca.

Kolejne zmiany w menu McDonald's

To już kolejny raz, gdy McDonald's wprowadza "poprawki" do swojego menu. Zdecydowanie większe oburzenie wśród konsumentów wywołała zmiana, która miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku. To właśnie wtedy sieć fast food zdecydowała się na wycofanie z oferty Kurczakburgera. 

Decyzja o wycofaniu Kurczakburgera była szeroko komentowana przez interneutów, którzy apelowali wtedy do McDonald's o pozostawienie kanapki. Nie zdało się jednak na nic. Do dzisiaj Kurczakburger w formie, jaką znamy sprzed lat, nie powrócił do menu McDonald's. Podobnego scenariusza możemy się spodziewać w przypadku McRoyala podwójnego, McRoyala podwójnego pikantnego oraz Wieśmaca podwójnego.

Dlaczego McDonald's wycofał podwójne kanapki McRoyal i WieśMac?

Najbardziej prawdopodobnym uzasadnieniem dla zmian w menu McDonald's wydaje się być po prostu sprzedaż. Decyzja o wycofaniu kanapek nie spotkała się z bardzo dużym sprzeciwem internautów, a jak pokazujemy wyżej – wystarczy spersonalizować kanapkę, aby uzyskać podobny efekt. 

Informację o wycofaniu kanapek z restauracji w całym kraju potwierdziło w odpowiedzi na pytania redakcji wiadomoscispozycze.pl, biuro prasowe McDonald's.

"Burgery McRoyal Podwójny, WieśMac Podwójny oraz McRoyal Podwójny Pikantny zostały wycofane z oferty McDonald’s Polska na terenie całego kraju. W restauracjach McDonald’s są dostępne burgery WieśMac oraz McRoyal, istnieje możliwość ich spersonalizowania o dodatkowy kotlet wołowy. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w kasie samoobsługowej lub poprosić o modyfikację produktu podczas zamawiania w kasie tradycyjnej czy na linii dla zmotoryzowanych gości McDrive" – przekazało biuro prasowe.


Foto: mat. prasowe

Reklama