Grupa Muszkieterów stawia na rozwój swoich przedsiębiorców

Grupa Muszkieterów stawia na rozwój swoich przedsiębiorców

W Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Grupa Muszkieterów uruchamia dla swoich franczyzobiorców dwa programy rozwojowe: Akademię Przedsiębiorczości Muszkieterów  oraz Praktycy dla Praktyków.

Programy są owocem opracowanej Polityki Szkoleń i Rozwoju. Mają pomóc właścicielom sklepów Bricomarché i Intermarché w bardziej efektywny sposób dzielić się wiedzą oraz rozwijać swoje umiejętności.

Wzmocnienie poziomu przedsiębiorczości wśród właścicieli sklepów

W ramach pierwszej z zainagurowanych inicjatyw, podejmowane będą działania rozwojowe w obszarze wzmacniania poziomu przedsiębiorczości właścicieli sklepów Bricomarché i Intermarché.

Oprócz tego, że przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie, na co dzień wspieramy operacyjnie w prowadzeniu punktów sprzedaży, dbamy również o ich rozwój osobisty. Jesteśmy przekonani, że idee przyświecające Akademii będą dla właścicieli inspirujące oraz przełożą się na rzeczywiste korzyści personalne i zawodowe.

Bartłomiej Tarłowski, Menadżer ds. rozwoju franczyzy i komunikacji korporacyjnej

Jak dodaje Bartłomiej Tarłowski, działając holistycznie i wspierając samodoskonalenie, sieć chce skutecznie zachęcać ich do podejmowania dalszych kroków zmierzających w kierunku poszerzania własnych kompetencji w określonych dziedzinach.

W ramach Akademii zrealizowano już pierwsze moduły szkoleniowe w zakresie siły i odporności psychicznej. Ich celem było wzmocnienie kompetencji interpersonalnych odpowiadających za zarządzanie własną kondycją psychofizyczną, ale również efektywnością i organizacją.

Dzielenie się doświadczeniami

Kolejną inicjatywą Akademii Przedsiębiorczości Muszkieterów była, zorganizowana pod koniec października, konferencja tematyczna dla właścicieli sklepów.

Podczas spotkania w Poznaniu trzech znanych ekspertów podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wśród nich byli dr Jacek Bartosiak, publicysta i pisarz, ekspert w dziedzinie geopolityki i strategii, Jakub B. Bączek, jeden z najlepszych trenerów mentalnych w Polsce, oraz Martyna Wojciechowska, podróżniczka, dziennikarka oraz pisarka.

Warsztaty i edukacja

Drugi z programów rozwojowych oferowanych przez Muszkieterów obejmie cykl wewnętrznych warsztatów edukacyjnych i nosi nazwę Praktycy dla Praktyków.

Jest on dedykowany przedsiębiorcom, którzy będą mogli wymieniać się swoją wiedzą, doświadczeniem, praktyką czy unikatowymi rozwiązaniami wprowadzonymi w sklepach.

Szkolenia będą przeprowadzane w różnych formach: webinarów, paneli dyskusyjnych czy warsztatów, w zależności od specyfiki danego obszaru.

Głównymi wartościami Grupy Muszkieterów są solidarność i współzależność. Dlatego program Praktycy dla Praktyków opieramy na zaangażowaniu przedsiębiorców, których będziemy zachęcali do dzielenia się swoją wiedzą z innymi właścicielami sklepów. Każdy z prelegentów otrzyma merytoryczne wsparcie w przygotowaniu prezentacji i swojego wystąpienia.

Marek Sawa, właściciel dwóch supermarketów Bricomarché, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Muszkieterów

Fot.: informacja prasowa
 

Reklama