Gama kaw Lavazza Espresso w dwóch nowych kolekcjach: Baristo oraz Italiano

Gama kaw Lavazza Espresso w dwóch nowych kolekcjach: Baristo oraz Italiano

Lavazza wprowadza na rynek polski gamę kaw Lavazza Espresso gwarantując autentyczne doświadczenie włoskiej kawy 
w domowym zaciszu.

Od ponad 125 lat Lavazza zapewnia doskonałe kawowe doznania każdego dnia, celebrując wyjątkowe dziedzictwo marki i jej niezrównaną jakość premium. Tym razem mistrzowie espresso oferują polskim miłośnikom kawy gamę Lavazza Espresso.

Wszystko za sprawą prawdziwie włoskiego DNA Lavazzy i jej doświadczenia w wypalaniu najlepszych ziaren kawy. Gama ta oferuje dwie zróżnicowane kolekcje wysokiej jakości - Espresso Barista oraz Espresso Italiano.

Espresso Barista - profesjonalne kawowe doświadczenie

Dzięki tej linii miłośnik kawy może poczuć się jak prawdziwy włoski barista!

Na kolekcję składają się dwie mieszanki:
•    Espresso Barista Perfetto - 100% ziaren Arabiki. Słodka i aromatyczna z wyraźnie wyczuwalną nutą kwiatów 
oraz posmakiem, który utrzymuje się przez długi czas.
•    Espresso Barista Gran Crema, powstała z połączenia umiejętnie dobranych ziaren Arabiki i Robusty. Charakteryzuje się nutami smakowymi suszonych owoców, kwiatów oraz orzechów. Stanowi prawdziwe, oryginalne włoskie espresso. 

Espresso Italiano - oferuje zróżnicowaną intensywność

Espresso Italiano to gama kaw, która pozwala cieszyć się prawdziwym smakiem i aromatem włoskiej kawy, oferując jednocześnie zróżnicowaną intensywność.

W jej skład wchodzą trzy wyjątkowe mieszanki:
•    Espresso Italiano Classico 100% Arabika. Subtelna i aromatyczna. Dominuje w niej łagodna owocowa nuta. Prawdziwy włoski klasyk!
•    Espresso Italiano Cremoso to mieszanka Arabiki i Robusty. Niezwykle intensywna, z wyraźną kakaową nutą. To propozycja najmocniejszego espresso z gamy Italiano.
•    Espresso Italiano Aromatico to również połączenie Arabiki i Robusty. Charakteryzuje się doskonałym wyważeniem mocy oraz smaku. Ma posmak czekolady i suszonych owoców. Idealna na chłodny, jesienny poranek.

Gama Lavazza Espresso jest ukoronowaniem niezwykłego, wieloletniego doświadczenia firmy.

Lavazza, która swą historię rozpoczęła w 1895 roku jako niewielki sklep w sercu Turynu, obecnie jest jednym z wiodących graczy na międzynarodowej scenie kawowej. Minęło ponad 125 lat, a my wciąż z dumą opieramy się na tych samych wartościach, które przekształciły tę małą rodzinną firmę w międzynarodowe przedsiębiorstwo.

 

Marco Barbieri, Poland Country Sales Manager w Grupie Lavazza

 Lavazza od zawsze kieruje się pasją do najwyższej jakości oraz potrzebą nieustającej innowacji.

W tak ważnym dla nas kraju, jakim jest Polska, jesteśmy niezwykle mocno zaangażowani w promowanie najbardziej autentycznej włoskiej kultury kawy, a gama Lavazza Espresso to najlepszy przykład jej doświadczenia. Stanowi ona naturalny rezultat wiedzy i dziedzictwa, które Lavazza gromadziła przez ponad 100 lat.

Marco Barbieri

Fot.: informacja prasowa