Wawel wprowadza nowy smak do oferty czekolad Premium i zapowiada zmiany opakowań

Wawel wprowadza nowy smak do oferty czekolad Premium i zapowiada zmiany opakowań

Tej jesieni konsumenci będą mogli spróbować słodko-słonego połączenia w nowej odsłonie kolekcji czekolad Premium. Linia została rozszerzona o nowy, wyjątkowy smak. Firma jednocześnie zapowiada zmiany w opakowaniach pozostałych produktów.

Wawel zapowiada zmiany w opakowaniach

We wrześniu Wawel przedstawił nowe logo marki. Jak informuje obecnie firma, zmiana szaty graficznej kartoników linii czekolad Premium ma być pierwszym krokiem w kierunku wprowadzania nowych opakowań całego asortymentu produktowego. 

Czekolady Premium od Wawelu wyróżniają się pionowym układem i elegancką grafiką nawiązującą do nowej identyfikacji wizualnej firmy Wawel, która przede wszystkim podkreśla królewską jakość produktów oraz ponad 120-letnią historię i kompetencje w produkcji czekolady. Do linii właśnie dołącza nowy smak. 

Czekolada Premium od Wawelu o smaku karmelu i soli morskiej

Wawel wyszedł z propozycją nowego smaku. Mowa o czekoladzie Premium 70% cocoa Karmel & Sól morska. Jak przyznaje Dorota Piwowarska, Senior Category Manager w firmie Wawel, "słodko-słone połączenie jest chętnie wybierane przez naszych konsumentów od kilku lat".

Nowy produkt marki Wawel powstał zgodnie z ideą programu Dobre Składniki, co oznacza, że czekolada nie zawiera barwników, aromatów czy emulgatorów. Natomiast ziarna kakaowca wykorzystywane do produkcji tabliczek z tej kategorii są certyfikowane przez Rain Forest Alliance, co stanowi gwarancję, że surowiec pochodzi z upraw prowadzonych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, a jego pozyskanie nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne i sytuację ludzi zatrudnionych przy jego wytwarzaniu. 

Linia czekolad Premium Wawel

Całą kolekcję czekolad Premium marki Wawel tworzy 6 wykwintnych smaków:

  • Czekolada Ekstra Gorzka 100% cocoa 80 g,
  • Czekolada Gorzka Klasyczna Premium 70% cocoa 100 g,
  • Czekolada Gorzka Premium 70% cocoa ze skórką pomarańczy 100 g,
  • Czekolada Gorzka Premium 70% cocoa z cząstkami miętowymi 100 g,
  • Czekolada Extra Gorzka Premium 90% cocoa 100 g,
  • Czekolada Gorzka Premium 70% cocoa 100 g Karmel & Sól morska.

Nowy, pionowy układ opakowań jest teraz bardziej czytelny dla konsumentów. Każdy z kartoników jest oznaczony dodatkowym kolorem nawiązującym do smaku i dodatków, dzięki czemu łatwo odróżnić je na sklepowej półce.

Nowy smak i nowa odsłona kolekcji czekolad Premium marki Wawel będzie wspierana silną kampanią wizerunkową w największych stacjach TV, kinach oraz w Internecie. Planowane są również działania PR i outdoor.


Foto: mat. prasowe

Reklama