InPost podpisał strategiczną umowę w UK. Firma przyspiesza ekspansję na wyspach

InPost podpisał strategiczną umowę w UK. Firma przyspiesza ekspansję na wyspach

InPost przyspiesza ekspansję w Wielkiej Brytanii. Firma właśnie podpisała umowę strategiczną z operatorem publicznego transportu w aglomeracji miasta Manchester. O wydarzeniu poinformował prezes InPost, Rafał Brzoska.

InPost ze strategiczną umową w Wielkiej Brytani

Umowa dotyczy współpracy InPost z Transport for Greater Manchester (TfGM) – drugą co do wielkości lokalną siecią transportową w Wielkiej Brytanii. Jak przekazuje portal postandparcel.info, w całym regionie miasta Greater Manchester zostało już uruchomionych 13 Paczkomatów. Do końca roku ich liczba zwiększy się do 28 maszyn. 

Paczkomaty InPost pojawią się na stacjach autobusowych oraz stacjach linii Metrolink w hrabstwie Greater Manchester. Partnerstwo ma wspierać zieloną inicjatywę TfGM mającą na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Jednocześnie, jak przekazuje portal, instalacja Paczkomatów pomoże wzmocnić wybrane lokalizacje jako "ważne węzły komunikacyjne dla lokalnej społeczności i osób korzystających z transportu publicznego".

Ważny krok w kierunku celów firmy

Jak komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost, podpisana umowa da firmie dostęp do nowych premium lokalizacji dla Paczkomatów. Zespół InPost w Wielkiej Brytanii zarządzany jest przez Micheala Rouse'a.

Jak komentuje cytowany przez portal dyrektor generalny: " (...) partnerstwo z TfGM to kolejny ważny kamień milowy dla naszej działalności. Jest to również ważny krok w kierunku naszego celu, jakim jest bezproblemowe odbieranie i zwrot paczek dla wszystkich". 

Liczba Paczkomatów InPost w Wielkiej Brytanii w lipcu br. przekroczyła barierę 4 tys. urządzeń. Tylko na przestrzeni roku firma podwoiła ich liczbę na brytyjskim rynku. A plany są znacznie ambitniejsze. Michael Rouse, dyrektor generalny InPost Internationa w październiku 2021 roku zapowiadał, że do końca 2024 roku sieć Paczkomatów w Wielkiej Brytanii zwiększy się do 10 tys. 


Foto: mat. prasowe

Reklama