Netto edukuje – sieć oferuje bezpłatny e-book z przepisami na śniadanie

Netto edukuje – sieć oferuje bezpłatny e-book z przepisami na śniadanie

Jakie jest najlepsze drugie śniadanie dla ucznia? Jak sprawić, by było zdrowe i apetyczne, a jego przygotowanie nie zabierało wiele czasu? Na te pytania odpowiada sieć Netto wraz z redakcją Czytamy Etykiety, w e-booku poświęconym zawartości szkolnej śniadaniówki. Porady, wskazówki i przepisy, a wszystko z myślą o dzieciach i ich rodzicach, by drugie śniadanie w szkole było zjadane i to ze smakiem. 

Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne dla dziecięcych organizmów. Odpowiednio zbilansowane posiłki dostarczają nie tylko istotnych składników odżywczych, ale także stanowią źródło energii, tak potrzebnej uczniom podczas dnia spędzonego w szkole. Zdarza się jednak, że drugie śniadanie trafia do śmietnika lub przynoszone jest z powrotem do domu. Z badań wynika, że większości uczniów (64%) zdarzało się wyrzucać do kosza drugie śniadanie, które dostają do szkoły . 

Przepis Netto na zjedzone drugie śniadanie 

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży, jak i celem przeciwdziałania marnowaniu żywności, sieć Netto przygotowała darmowy e-book „Śniadaniówka, czyli drugie śniadanie z Netto. 20 prostych przepisów na słodkie i słone śniadania dla dzieci”. Jest on pełen porad, inspiracji i przepisów na przekąski idealne do szkolnej śniadaniówki. 

Najnowszy e-book Netto tłumaczy także, dlaczego drugie śniadania są istotne dla prawidłowego rozwoju dzieci oraz jak odpowiednio komponować posiłki, aby dostarczały odpowiednich składników odżywczych. Opracowany wspólnie z zespołem dietetyczek z Czytamy Etykiety e-book podpowiada także rodzicom, jak zwiększyć szansę na to, że drugie śniadanie będzie zjedzone przez dzieci podczas szkolnej przerwy. 

Organizm dziecka potrzebuje regularnego dostarczania energii, by móc prawidłowo się rozwijać i funkcjonować. Pierwsze śniadanie zjedzone rano w domu wystarcza na około 4 godziny. Po tym czasie należy dać organizmowi kolejny zastrzyk energii. Stworzenie e-booka ma na celu dostarczenie narzędzia, które ułatwi rodzicom przygotowywanie wartościowych posiłków, które są smaczne, wspaniale wyglądają, ale też nie są czasochłonne. Przepisy zostały przygotowane tak, by można je było szykować razem z dzieckiem. Takie wspólne przygotowanie śniadaniówek jest nie tylko miłym, wspólnie spędzonym czasem, ale też zwiększa szanse na to, że wspólna praca nie wyląduje w koszu.

Agnieszka Pocztarska, założycielka serwisu Czytamy Etykiety

W 2021 roku Polacy wyrzucili łącznie ok. 5 mln ton produktów spożywczych

Według wyliczeń Federacji Polskich Banków Żywności w Polsce na śmietnik najczęściej trafiają: pieczywo, owoce, wędliny i warzywa. Powodów tego jest wiele. Jednymi z głównych są: upływ terminu ważności, niedostatecznie dobra jakość produktów czy kupowanie zbyt dużej ilości jedzenia względem codziennych potrzeb. 

Sieć Netto od lat aktywnie wspiera inicjatywy mające na celu ograniczenie marnowania żywności. Wśród takich działań wymienić można m.in. regularnie przekazywanie żywności o długim terminie ważności organizacjom pożytku publicznego. W 2021 roku zaangażowało się w nie 78% sklepów.

Łącznie sklepy podlegające pod spółkę Netto przekazały ponad 2240 tony żywności, których wartość wyniosła 12,9 mln zł, natomiast sklepy działające w ramach Netto Indygo w okresie od 01.03.2021 do 28.02.2022 przekazały około 1407 ton żywności o wartości blisko 9,95 mln zł. Klienci sieci Netto mogą nabyć produkty o zbliżającym się terminie przydatności do spożycia po obniżonej cenie, a znajdą je w specjalnie wyznaczonych strefach.

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności jest dla nas istotne, dlatego skupiamy się na tym aspekcie już na etapie planowania zatowarowania w sklepie.  Zapewnienie odpowiedniej, nie za małej, ale i nie za dużej ilości towaru w sklepach, by ograniczyć straty żywności, a jednocześnie zaoferować odpowiednią ilość produktów dostępnych dla klientów nie zawsze jest łatwym zadaniem, ale naszym celem jest dążenie do tego balansu.

Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska

fot.: materiały prasowe
 

Reklama