Żabka Nano w kolejnej lokalizacji. Tym razem autonomiczny sklep pojawił się w akademiku

Żabka Nano w kolejnej lokalizacji. Tym razem autonomiczny sklep pojawił się w akademiku

Basecamp we Wrocławiu to kolejna lokalizacja Żabki Nano – autonomicznego sklepu, w którym można zrobić zakupy bez pomocy obsługi. Żabki Nano obecne są już m.in. na wybranych dworcach, w biurowcach, a nawet na siłowni. 

Pierwsza w historii Żabka Nano zlokalizowana w domu studenckim została otwarta 10 października br. Od teraz zakupy będą mogli robić w niej studenci mieszkający w Basecamp we Wrocławiu, przy ul. Sienkiewicza 18/22.

Żabka Nano w domu studenckim

Inwestycja Basecamp to nowoczesny budynek w samym centrum miasta, wykończony w loftowym stylu, w którym mieści się 775 pokoi, z czego 569 jest ofertą tzw. akademikową, a 206 przeznaczonych do wynajmu na pobyty krótkoterminowe.

Niemal połowa najemców to studenci z zagranicy – zarówno z krajów europejskich – takich jak Francja, Czechy, Niemcy czy Norwegia, jak również bardziej odległych – Libanu, Korei, Afryki Południowej, Syrii czy Zimbabwe. Dzięki Żabce Nano lokatorzy Basecamp będą mogli zaopatrywać się w produkty spożywcze z bogatej oferty Żabki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Nasze nieruchomości znajdują się na terenie kampusów lub w centrach miast, oferując w pełni umeblowane pokoje i wysokiej klasy udogodnienia. (...) Cieszymy się, że we Wrocławiu możemy zaproponować im dostęp i możliwość zakupów w jednym z najbardziej innowacyjnych sklepów autonomicznych na rynku – Żabce Nano.

Krzysztof Czarnecki, prezes Basecamp w Polsce

Żabka z przekazem do studentów

Przy okazji otwarcia pierwszej Żabki Nano w domu studenckim, sieć zaprasza także studentów z Wrocławia i Poznania do włączenia się w akcje zakładającą oszczędzanie surowców – w ramach projektu "Dobra Paczka", mającego na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Akcja realizowana jest od grudnia 2021 roku. Jej hasło przewodnie brzmi "Proste rozwiązanie na niemarnowanie. Klienci w aplikacji mobilnej Żappka mogą zamawiać zestaw dwóch lub trzech produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia. "Dobra Paczka" to nie tylko gest w kierunku ochrony surowców, ale także doskonały sposób na oszczędności dla studenckiej kieszeni.

Studenci najczęściej sięgają po produkty do spożycia od razu – na śniadanie czy lunch. Kupując Dobrą Paczkę w aplikacji Żappka mogą być pewni, że dostaną pełnowartościowe produkty, płacąc za nie 50% mniej.

Joanna Kasowska, dyrektor jakości i standardów zarządzania żywnością w Żabka Polska

Foto: mat. prasowe