PepsiCo szuka 500 pracowników do nowego zakładu produkcyjnego k. Środy Śląskiej

PepsiCo szuka 500 pracowników do nowego zakładu produkcyjnego k.&nbspŚrody Śląskiej

Oficjalne otwarcie fabryki przekąsek PepsiCo koło Środy Śląskiej nastąpi w pierwszym półroczu 2023 roku. Zakład dopiero świętował półmetek budowy, wyłoniono już nowego dyrektora. Producent prowadzi rekrutacje pracowników do fabryki. W sumie zatrudnienie znajdzie tam 500 osób.

Nowa fabryka ma być największym i najbardziej zrównoważonym środowiskowo zakładem produkcyjnym PepsiCo w Europie. Cała inwestycja rozłożona jest na dwa etapy i zostanie zrealizowana do 2025 roku. Na terenie budowy pracuje obecnie zespół ok. 300 osób. Od września 2022 roku od strony funkcjonalnej zakładem kieruje Tomasz Bronny.

Nowa fabryka PepsiCo koło Środy Śląskiej ruszy w 2023 roku

Zakład produkcyjny zostanie oficjalnie otwarty w pierwszym półroczu 2023 roku. Fabryka zajmie się produkcją chipsów Lay's, Lay’s Oven Baked z ziemniaków oraz nachosów Doritos z kukurydzy. Produkty te trafią do ponad 20 europejskich krajów.

Obecnie PepsiCo Polska na stałe współpracuje z 80 gospodarstwami dostarczającymi ziemniaki produkowane w 100% w sposób zrównoważony na obszarze 5800 hektarów. Dzięki powstaniu nowej fabryki, PepsiCo nawiąże współpracę z kilkunastoma kolejnymi polskimi gospodarstwami, także w regionie, oferując im wsparcie w modernizacji środków produkcji oraz technik upraw.

PepsiCo rekrutuje do nowego zakładu produkcji chipsów

Nowy zakład produkcji chipsów od PepsiCo koło Środy Śląskiej przyjął do pracy już ok. 50 osób, a kolejne 30 zostanie zatrudnionych do końca bieżącego roku. Rok 2023 przyniesie jeszcze więcej rekrutacji – fabryka zaoferuje 300 miejsc pracy, w tym 170 stanowisk związanych bezpośrednio z produkcją. Będą to m.in. technicy utrzymania ruchu oraz operatorzy maszyn. Działania rekrutacyjne prowadzone są głównie wśród lokalnej społeczności.

Tak duża i innowacyjna inwestycja jaką jest zakład produkcyjny koło Środy Śląskiej wymaga pełnego zaangażowania całego zespołu HR, w tym szczególnie grupy Pozyskiwania Talentów. Zajmuje się ona pozyskiwaniem talentów, czyli pracowników o określonych umiejętnościach i kwalifikacjach.

Paulina Chojnacka, Kierownik ds. Pozyskiwania Talentów w PepsiCo Polska

Zespół ds. Pozyskiwania Talentów PepsiCo (Talent Acquisition, TA) skupia się przede wszystkim na budowaniu wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry operatorów i techników w obszarach utrzymania ruchu, produkcji, laboratorium oraz obsługi magazynu.

Co zyskają pracownicy fabryki PepsiCo?

W zakładzie koło Środy Śląskiej na nowych pracowników czeka szereg udogodnień. Z myślą o nich zaprojektowano specjalną strefę biurowo-socjalną, w której mieści się stołówka. W niej będzie można spróbować napoi z portfolio PepsiCo oraz przetestować innowacyjne urządzenie soda stream. Stołówka będzie posiadała zewnętrzny taras, na którym w cieplejsze dni będzie można zjeść posiłek i odpocząć.

Do dyspozycji pracowników będą także dedykowane strefy relaksu oraz łazienki z prysznicami. Jeśli chodzi o część biurową architekci zaprojektowali ją w taki sposób, by była jak najbardziej ergonomiczna. Przestrzeń umożliwia formułę pracy preferowaną przez pracowników − oferuje zarówno miejsca do pracy w grupie, pracy kreatywnej, jak i otwartą przestrzeń biurową.

Rozpoczęcie pracy w bardzo nowoczesnym zakładzie PepsiCo ze względu na charakter i liczbę procesów może być wyzwaniem, dlatego przygotowano plan szkoleniowy dla osób sprawujących różne funkcje. Zakłada on m.in. praktyczne szkolenia w innych fabrykach przekąsek PepsiCo w Polsce, a w przypadku niektórych funkcji, także za granicą. Po uruchomieniu kompleksu koło Środy Śląskiej nowozrekrutowanych będą na miejscu wspierać pracownicy z innych fabryk PepsiCo, by jak najlepiej wdrożyć ich w nowe obowiązki.

PepsiCo oferuje swoim pracownikom szeroki wachlarz możliwości rozwoju, zarówno lokalnie, jak i w pozostałych lokalizacjach firmy w kraju i za granicą.


Foto: mat. prasowe

Reklama