Duński producent automatów paczkowych stawia na ekspansję. SwipBox rozwija sieć w Izraelu

Duński producent automatów paczkowych stawia na ekspansję. SwipBox rozwija sieć w&nbspIzraelu

Po zakończonym sukcesem etapie pilotażu, SwipBox uruchamia gęstą sieć wolnostojących automatów paczkowych na terenie całego Izraela. Za ich wdrożenie odpowiada ORIAN, strategiczny partner DB Schenker.

Ogólnokrajowa sieć automatów będzie działać pod nazwią "Shlager". Na początku będzie zamknięta dla innych przewoźników, ale ORIAN rozważa otwarcie jej dla innych podmiotów kurierskich na późniejszym etapie rozwoju.

Automaty SwipBox w kolejnym państwie

ORIAN na początku 2022 roku zainstalował automaty SwipBox Infinity w wybranych miastach Izraela. Już wkrótce sieć urządzeń zostanie rozszerzona o kolejne lokalizacje ze względu na udany proces pilotażu, podczas którego udało zebrać się przydatne informacje zwrotne od użytkowników końcowych.

Nasze dwa główne priorytety to wygoda i zrównoważony rozwój, w które doskonale wpisują się automaty Infinity. Tworząc gęstą sieć, jesteśmy w stanie dostarczać paczki za pomocą pojazdów elektrycznych. Ponadto pozwala nam to zachęcać użytkowników do przemieszczania się rowerem lub pieszo, aby odebrać lub nadać paczkę. Cały ten proces realnie wpływa na redukcję dwutlenku węgla, co w obliczu zmian klimatycznych ma kluczowe znaczenie.

Chen Lamdan, dyrektor generalny ORION

Na czym polega sukces sieci automatów paczkowych SwipBox?

Zaawansowane technologicznie, zewnętrzne automaty Infinity są obsługiwane za pomocą dedykowanej aplikacji poprzez łącze Bluetooth i nie wymagają podłączenia do prądu. Dzięki temu ich instalacja jest łatwa oraz szybka, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z zewnętrznego źródła zasilania ani natychmiastowego połączenia z Internetem.

Kasper Cort, CCO w SwipBox, źródła sukcesu automatów Infinity w Izraelu upatruje w sposobie myślenia firmy ORIAN. "Nasz partner z powodzeniem wprowadził nasze produkty na rynek, które szybko stały się dla konsumentów urządzeniami pierwszego wyboru. Tak silne partnerstwo ma bardzo istotne znaczenie przy wprowadzaniu na rynek nowych technologii" – wyjaśnia.


Foto: SwipBox

Reklama