Biedronka znosi limity na cukier. Czy to koniec reglamentacji w sklepach?

Biedronka znosi limity na cukier. Czy to koniec reglamentacji w sklepach?

Limity na zakup cukru obowiązywały w sklepach Biedronka od 20 lipca 2022 roku. Po blisko dwóch miesiącach sytuacja zdaje się być już stabilna. Jak przekazało redakcji wiadomoscispozywcze.pl biuro prasowe Biedronki, od środy 7 września limit zostaje zniesiony.

Biedronka znosi limit na cukier

Biedronka była pierwszą siecią, która przekazała informację o wprowadzonych w lipcu limitach zakupu cukru. Wówczas klienci tej sieci mogli zakupić na jeden paragon maksymalnie 10 kg cukru. W ślad za dyskonterem bardzo szybko poszły kolejne sieci. I tak na przestrzeni tygodnia reglamentować cukier rozpoczął m.in. Netto, Carrefour, Lidl czy Kaufland.

Po blisko dwóch miesiącach, wraz z dniem 7 września, limit na cukier w Biedronce ma przestać obowiązywać – przekazało redakcji wiadomoscispozywcze.pl biuro prasowe sieci. 

Sprzedaż cukru wystrzeliła w górę

Biedronka decyzję o wprowadzeniu limitów na cukier w lipcu motywowała masowym wykupowaniem tego towaru w niedetalicznych ilościach. Jak wyjaśniał wtedy Marcin Hadaj, "na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe".

Problem z dostępnością cukru momentalnie zaczął być zauważany także w innych sieciach handlowych, do których mogli kierować się wystraszeni spekulowanym wzrostem cen konsumenci.

Panikę cukrową potwierdzają także dane sprzedażowe. Według CMR, w lipcu sklepy małoformatowe odnotowały wzrost wartości sprzedaży cukru na poziomie przekraczającym 200% względem poprzedniego roku. W tym czasie co czwarty klient kupował w sklepie wyłącznie cukier, a co ósmy paragon zawierał 10 kg lub więcej.


Foto: Biedronka

Reklama