Lidl wspiera rolników w czasie suszy. Sieć przyjmie od nich nieidealne produkty

Lidl wspiera rolników w czasie suszy. Sieć przyjmie od nich nieidealne produkty

Pod koniec sierpnia Lidl zaoferował wszystkim brytyjskim dostawcom świeżych produktów wsparcie. Dyskonter będzie ściśle współpracował z dostawcami w celu zidentyfikowania kluczowych wyzwań związanych z uprawami oraz, w miarę możliwości, pracy nad dostosowaniem tych produktów do istniejących linii produkcyjnych.

W ramach wsparcia, sieć przyjmie od dostawców produkty, które z powodu suszy mogą wyglądać inaczej niż owocowe i warzywa, do których zwykle przyzwyczajeni byli klienci sieci. 

Szansa dla nieidealnych owoców i warzyw

Elastyczne podejście Lidla ma zapobiec marnowaniu się produktów o doskonałej jakości z powodu różnic w specyfikacjach, takich jak chociażby rozmiar owoców lub warzyw.

Rolnicy w całym kraju stoją w tym roku przed dużym wyzwaniem ze względu na ekstremalne warunki pogodowe w miesiącach letnich. Podczas gdy plony mogą wyglądać i czuć się nieco inaczej niż to, do czego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, nadal jest to ta sama wspaniała brytyjska jakość. Dlatego chcemy okazać wsparcie naszym dostawcom, pracując z nimi w celu znalezienia rozwiązań, które mogą pomóc.

Ryan McDonnell, dyrektor generalny Lidl GB

Lidl zobowiązał się również do sfinansowania i wdrożenia 10 projektów dotyczących odpadów spożywczych w całym łańcuchu do 2025 roku, aby współpracować z dostawcami w celu znalezienia dalszych rozwiązań w celu zmniejszenia ilości odpadów i tworzenia dodatkowej wartości w łańcuchu dostaw.

Lidl w kierunku przeciwdziałania marnotrawieniu żywności

Opiera się to na inicjatywach Lidla mających na celu przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności w całym łańcuchu dostaw. Dyskont był jednym z pierwszych supermarketów, które podpisały zobowiązanie NFU Fruit and Veg w 2016 roku, podkreślając zobowiązanie do pomocy w zrównoważonej pracy ze wszystkimi hodowcami.

Z myślą o klientach Lidl GB wprowadził w 2019 r. pojemniki Too Good to Waste, aby pomóc w walce z marnowaniem żywności w sklepach. Kosztujące zaledwie 1,50 funta za około 5 kg pudełka zawierają owoce i warzywa z półek sklepowych, które w przeciwnym razie zostałyby wyrzucone, ale nadal są doskonałym jedzeniem. Są one przygotowywane codziennie przez wyspecjalizowanych specjalistów ds. świeżości w sklepie dyskontowym i są dostępne do wyczerpania zapasów.


Foto: Lidl GB