Biblioteka w Biedronce rzeczywiście działa? Klienci wypożyczyli już 31 tys. książek

Biblioteka w Biedronce rzeczywiście działa? Klienci wypożyczyli już 31&nbsptys. książek

"Dziecięce Biblioteki Biedronki" pojawiły się w sklepach dyskontera na początku sierpnia. Nie minął jeszcze miesiąc od rozpoczęcia akcji, a liczba wypożyczonych pozycji przekroczyła już 30 tys. książek.

Sposób na niedzielny handel?

Jeszcze przed oficjalnym otwarcie wypożyczalni książek w sklepach Biedronka, wydarzenie to było szeroko komentowane w przestrzeni medialnej. Wielu komentatorów spekulowało wtedy, że otwarcie bibliotek w dyskontach jest jedynie kolejnym sposobem na obejście zakazu handlu w niedziele.

Głosy te póki co nie znajdują odzwieciedlenia w rzeczywistości, ponieważ Biedronka nie otworzyła żadnego ze sklepów w dni wolne od handlu. Mimo tego, jak informuje dyskonter, akcja cieszy się sporym zainteresowaniem.

Wypożyczalnie książek działają już w 2 tys. sklepów Biedronka

"Dziecięce Biblioteki Biedronki" funkcjonują już w 2 tysiącach sklepów sieci zlokalizowanych w około tysiącu polskich miast i miasteczek, gdzie Biedronka umożliwia klientom korzystanie z usługi. Jak informuje w komunikacie dyskonter, "dzięki tej usłudze uruchomionej 6 sierpnia br. sieć rozszerzyła swoją ofertę książek, wykonując kolejny krok na polu promocji czytelnictwa".

Dane Biedronki pokazują, że usługi wypożyczenia książek cieszyła się w sierpniu sporym zainteresowaniem. Klienci sklepów wypożyczyli ponad 31 tys. książek. Wybór pozycji na sklep wynosi ponad 100 egzeplarzy.

Jak wypożyczyć książkę w Biedronce?

Procedura wypożyczenia jest bardzo prosta. Posiadacze kart Moja Biedronka mogą pobrać ze specjalnego ekspozytora na terenie sklepu wybraną książkę i wypożyczyć ją w dowolnej kasie – osobowej lub samoobsługowej.

Jednorazowo klient może wypożyczyć maksymalnie dwie pozycje na okres dwóch tygodni. Ich zwrot jest możliwy tylko w sklepie, w którym zostały wypożyczone i tylko w kasach obsługiwanych przez kasjera. Kolejne wypożyczenia będą możliwe po zwróceniu wcześniej wypożyczonych książek.

Za wypożyczenie specjalnie oznaczonych książek z "Dziecięcej Biblioteki Biedronki" klienci nie płacą, ale konieczne jest uiszczenie kaucji w wysokości 3 zł za sztukę. Jest ona zwracana w postaci ważnego przez 90 dni vouchera na zakupy w sklepach sieci w momencie oddania wypożyczonej książki.

Jakie książki znajdują się w "Dziecięcej Bibliotece Biedronki"?

W ramach „Dziecięcej Biblioteki Biedronki” można sięgnąć po gatunki literackie, dostosowane do różnego wieku i gustu młodych czytelników: od klasyków literatury dziecięcej i młodzieżowej jak „Podróże Guliwera” i „Biały Kieł” przez książki popularno-naukowe np. „Kosmos. Świat w obrazkach”, wybrane lektury szkolne np. „Księga Dżungli” i „Alicja w Krainie Czarów” po pozycje rozrywkowe i familijne np. „Trzej muszkieterowie” i „Kajtuś Czarodziej”. Oferta książek do wypożyczenia może się różnić między sklepami.

Biedronka od lat rozszerza także ofertę sprzedaży książek. Aktualnie sprzedaje je w blisko 3 tys. placówek. W 2021 r. klienci kupili ich 13,5 mln sztuk.


Foto: Biedronka (mat. prasowe)

Reklama