Grupa Allegro znalazła nowego prezesa. Kim jest nowy CEO?

Grupa Allegro znalazła nowego prezesa. Kim jest nowy CEO?

Po pięciu miesiącach od ogłoszenia rezygnacji Francoisa Nuytsa, dotychczasowego prezesa Grupy Allegro, firma poinformowała o jego następcy. Od początku września na czele Grupy stanie Roy Perticucci, który doświadczenie zdobywał m.in. w firmie Amazon oraz Tesco.

W lutym 2022 roku Grupa Allegro poinformowała o rezygnacji Francoisa Nuytsa, który stał na czele Allegro przez 4 lata. Od tamtego czasu spółka poszukiwała następcy, który przejmie funkcje odchodzącego prezesa. W poniedziałek 5 lipca Allegro poinformowało w komunikacie o tym, że jego miejsce od września zajmie Roy Perticucci.

Roy Perticucci stanie na czele Grupy Allegro

Po 31 sierpnia 2022 r., gdy rezygnacja Francoisa Nuytsa stanie się skuteczna, Rada powoła Roya Perticucciego jako członka Rady uzupełniającego jej skład. W rezultacie Roy Perticucci od 1 września 2022 obejmie funkcję nowego prezesa i członka zarządu Allegro. Francois Nuyts pozostanie dostępny aby wspierać Roya Perticucciego dla zapewnienia płynnego przekazania funkcji.

"Rada prowadziła wnikliwe poszukiwania i jesteśmy dziś dumni, że możemy ogłosić Roya jako naszego przyszłego CEO. Roy został wybrany spośród puli znakomitych globalnych liderów" – poinformował przewodniczący Rady Spółki Darren Huston.

"Firma jest w najlepszych rękach. Jestem tego bardziej niż pewien, ponieważ znam Roya od dawna" – przyznał obecny CEO, Francois Nuyts.

Kim jest Roy Perticucci, nowy prezes Allegro?

Roy Perticucci posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi przedsiębiorstwami e-commerce, jak również duże osiągnięcia w budowaniu międzynarodowych organizacji.

W latach 2013-2020 zarządzał europejskimi operacjami oraz logistyką w firmie Amazon, równocześnie przez pewien czas odpowiadając za te same obszary w Ameryce Północnej.

Uprzednio pełnił wysokie funkcje w innych dużych przedsiębiorstwach handlowych, włączając w to Ahold (Albert.nl), Dixon’s oraz Tesco w Europie.

Jako Development Director, a później Operations Director w Tesco.com nadzorował rozwój największej na świecie platformy zakupów z dostawą do domu w czasie jej gwałtownego wzrostu. Jego wkład obejmował również uruchomienie pierwszego w firmie "dark store", Wine Warehouse, a także dostawcy usług internetowych Tesco.net.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako programista w Accenture w Mediolanie, a potem jako konsultant w Boston Consulting Group w Monachium.

Ze stanowiska CEO ustępuje Francois Nuyts

Wraz z dniem 31 sierpnia 2022 roku ze stanowiska prezesa Grupy Allegro ustępuje Francois Nuyts. O jego rezygnacji firma poinformowała w lutym br.

Mój czas w Allegro dobiegnie końca we wrześniu i było to dla mnie niesamowite doświadczenie. Wielkie podziękowania dla koleżanek i kolegów z firmy, ponieważ zbudowaliśmy organizację na światowym poziomie. Mamy firmę prawdziwie skoncentrowaną na kliencie, która teraz będzie rozszerzać swoją najwyższą jakość obsługi także na klientów z innych krajów – czy to kupujących, czy sprzedających. Mogę sam spokojnie powiedzieć, że na pewno nie dokonałem jeszcze swojego ostatniego zakupu na Allegro.

Francois Nuyts

Francois Nuyts był prezesem Allegro od sierpnia 2018 roku. W tym czasie m.in. nadzorował wejście platformy e-commerce na warszawską giełdę.

Francois zaczął kierować firmą od 2018 r. i doprowadził ją do tego, czym Allegro jest dzisiaj – europejskim championem e-commerce i przodującą, globalną platformą sprzedażową. Nie tylko koncentrował on swoje wysiłki na usprawnianiu naszego biznesu, ale także nadzorował debiut giełdowy firmy – największy, jaki kiedykolwiek widziała warszawska giełda. Francois poprowadził też Allegro na rynki międzynarodowe m.in. poprzez przejęcie Grupy Mall, stworzył podstawy firmowej sieci dystrybucji przesyłek, a także z sukcesem uruchomił Allegro Pay. Dziękuję, Francois.

Darren Huston, przewodniczący Rady Dyrektorów Allegro.eu

Fot. Roy Perticucci, nowy CEO Grupy Allegro (mat. prasowe)