Piotr Knauer kończy pracę w Hochland. Kto stanie na czele firmy?

Piotr Knauer kończy pracę w&nbspHochland. Kto stanie na czele firmy?

Przed liderem w kategorii serów spore zmiany. Ze stanowiska dyrektora generalnego Hochland Polska wraz z początkiem października br. rezygnuje Piotr Knauer. Znamy nazwisko nowego dyrektora generalnego.

Piotr Knauer przestanie stać na czele Hochland Polska

Hochland Polska działa na polskim rynku od 29 lat. Piotr Knauer stał na czele firmy od 2016 roku, piastując stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu Hochland Polska oraz pełniąc obowiązki członka zarządu Polskiej Izby Mleka.

Po sześciu latach na czele Hochland przechodzi na emeryturę. Wraz z 1 października br. na pozycji dyrektora generalnego zastąpi go Maciej Tomaszewski.

Kim jest nowy dyrektor generalny Hochaland?

Maciej Tomaszewski ma już bogate doświadczenie na podobnych stanowiskach. W trakcie swojej zawodowej kariery związany był m.in. z Grupą Lorenz Bahlsen Snack-World, w której pełnił funkcję dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy.

Jest on zatem doskonale zaznajomiony nie tylko z firmami rodzinnymi, ale także ze spółkami giełdowymi, takimi jak Podravka (producent przypraw spożywczych), gdzie w latach 2012-2015 odpowiadał za biznes w Polsce i za rynki Europy Środkowej.

Maciej Tomaszewski obejmie funkcję dyrektora generalnego Hochland Polska wraz z początkiem października.
Foto: Hochland Polska

Wcześniejsze stanowiska kierownicze wyższego szczebla w British Sugar i AB Foods (sosy, dania gotowe, herbata) poszerzają portfolio doświadczeń w zakresie żywności, które zdobył od momentu wejścia do branży w 2000 roku.

Wykształcenie Macieja Tomaszewskiego obejmuje tytuł magistra finansów oraz MBA, a po pierwszych latach pracy w branży bankowej jego karierę wzbogaciła duża różnorodność funkcji, od finansów, przez produkcję, po sprzedaż i zarządzanie.

Maciej Tomaszewski naturalnie koncentruje się na angażowaniu ludzi do wspólnej realizacji założonych celów. Jego osobiste wartości i przekonania są idealnie zgodne z filozofią i długoterminowym podejściem do działania, jaki reprezentuje firma Hochland Polska.


Foto: Piotr Knauer, dotychczasowy dyrektor generalny Hochland Polska (mat. redakcji)

Reklama