Kryzys w dostawach CO2: jeden z browarów Grupy Żywiec bez dostaw

Kryzys w dostawach CO2: jeden z browarów Grupy Żywiec bez dostaw

Braki dostaw dwutlenku węgla dla branży spożywczej to wynik ostatnich decyzji Grupy Azoty i Anwil, które zdecydowały o ograniczeniu produkcji do minimum. Powód? Skoki cen gazu na niespotykaną dotąd skalę. 

Jak się okazuje, bardzo wiele gałęzi rynku spożywczego wykorzystuje w swojej produkcji dwutlenek węgla. Stąd też jego niedobory mogą promieniować na cąłą gospodarkę.

Jednym z sektorów, w kórym konieczny jest dwutlenek węgla, jest branża piwna. Grupa Żywiec zapewnia, że działalność przedsiębiorstwa nie jest zagrożona ze względu na samowystraczalność w tym zakresie. Większość browarów Grupy jest wyposażona w technologię odzysku CO₂, stąd firma dysponuje własnymi zapasami surowca. 

Jednak jak dowiedziały sie wiadomoscispozywcze.pl od przedstawicieli Grupy Żywiec - jeden z należących do spółki browarów faktycznie przestał otrzymywać dwutlenek węgla od dostawcy.

Większość naszych browarów jest wyposażona w technologię odzysku CO2, dzięki czemu jesteśmy w dużej mierze samowystarczalni w zakresie dostaw CO2. Jeden z naszych browarów przestał otrzymywać CO2 od dostawcy. Biorąc pod uwagę nasze zapasy i moce produkcyjne w naszych browarach, nie spodziewamy się obecnie żadnych zakłóceń w realizacji dostaw. 

Magdalena Brzezińska, Dyrektor ds. korporacyjnych, Grupa Żywiec S.A.

Jednocześnie firma zapewnia, że stale monitoruje temat związany z dostawami dwutlenku węgla.


 

Reklama