Biedronka zabrała głos ws. handlu w niedziele. Sieć nie otworzy sklepów?

Biedronka zabrała głos ws. handlu w niedziele. Sieć nie otworzy sklepów?

Biedronka oficjalnie zaprzecza, aby planowała otwierać swoje sklepy w niedziele niehandlowe. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się już na początku sierpnia. Według nich, dyskonter planował uruchomić w swoich sklepach wypożyczalnie książek, które (dziwnym trafem) są działalnością, której zakaz handlu nie dotyczy. 

Wypożyczalnie książek w sklepach Biedronka

Historia biblioteki w sklepach Biedronka rozpoczęła się na dobrą sprawę już na początku sierpnia. Początkowo w przestrzeni medialnej pojawiły się nieoficjalne doniesienia dotyczące otwarcia niemal wszystkich sklepów sieci pod pretekstem uruchomienia w placówkach wypożyczalni książek.

Pierwsze regały z książkami nawet pojawiły się w wybranych placówkach. Na stronie internetowej dyskontera pojawił się natomiast regulamin "Dziecięcej Biblioteki Biedronki". Czytaliśmy w nim m.in. o tym, że biblioteka miałaby działać 7 dni w tygodniu. Początkowo dyskonter nie komentował tych doniesień.

Od momentu pierwszych doniesień o bibliotece Biedronki minęły już dwie niedziele niehandlowe. Sklepy dyskontera pozostały w tym czasie zamknięte. Dopiero po około dwóch tygodniach sieć zdecydowała się zabrać głos w tej sprawie. 

Biedronka: Nie planowaliśmy otwierania sklepów w niedziele

Joanna Piwowarczyk, menedżerka ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka, przekazała "Wyborczej", że sieć nie zamierzała otwierać swoich sklepów w niedziele niehandlowe.

Jak zapewniała, Biedronka nie ma także w planach otwierania sklepów w kolejne niedziele z zakazem handlu. Według niej, informacje o tym pomyśle miały być wyłącznie spekulacjami. 

Wyborcza zapytała także Joannę Piwowarską o nadal dostępny na stronie internetowej regulamin "Dziecięcej Biblioteki Biedronki" oraz zapis o możliwości wypożyczania książek "siedem dni w tygodniu".

W odpowiedzi przedstawicielka sieci wyjaśniła, że "taka konstrukcja zapisu w regulaminie jest konieczna, aby możliwe było wypożyczanie książek przez klientów sieci również podczas jednej z siedmiu niedziel handlowych dopuszczonych prawnie".


Foto: Biedronka