Strefa Mionetto Prosecco na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku

Strefa Mionetto Prosecco na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku

Choć wina musujące pijemy już przez cały rok, to wakacje są dla nich czasem szczególnym. A ci, którzy są miłośnikami prosecco, swe kroki powinni skierować do Gdańska. Na jednym z największych jarmarków w Europie – Jarmarku św. Dominika w Gdańsku– swoją specjalną strefę ma Mionetto Prosecco. Do połowy sierpnia na placu Ołowianka można skosztować ulubionego prosecco Polaków, a także posmakować koktajli przygotowywanych na jego bazie. Słowem – dać się porwać włoskiemu dolce vita…

Lider sprzedaży 

Mionetto Prosecco to lider na polskim rynku –  numer „1” jeśli chodzi o sprzedaż. Mionetto rośnie trzy razy szybciej niż cała kategoria prosecco. Wino pochodzi z włoskiego regionu Treviso, wytwarzane jest nieprzerwanie od 1887 roku.

Charakteryzuje się niezwykle wyrazistym, owocowo – kwiatowym aromatem z orzeźwiającą świeżością dojrzałego jabłka odmiany golden, a także nutą lukrecji oraz akacji. To wino praktycznie na każdą okazję. Idealne do owoców morza, ryb, drobiu czy deserów. Doskonałe w roli aperitifu.

Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina w firmie Henkell Freixenet Polska

Ale Mionetto Prosecco to też doskonała baza dla wielu znakomitych drinków. Wielu z nich spróbować będzie można na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. 

Zapraszamy do naszej strefy Mionetto na placu Ołowianka! Jestem pewna, że nasze letnie koktajle zaskoczą nawet tych najbardziej wymagających. Prawdziwym hitem jest na przykład  Hugo, będący połączeniem Mionetto Prosecco i soku z kwiatów czarnego bzu. Zapraszamy także tych, którzy preferują bezalkoholowe wersje znanych drinków, albowiem w linii Mionetto jest również wersja 0%. Aby celebrować  miłe chwile w trybie slow, naszą strefę zaopatrzyliśmy w wygodne pufy i leżaki, tak, aby można się było u nas „zasiedzieć”. Ale oczywiście mamy też coś dla tych, którzy ciągle są  w biegu – nasze Mionetto można wziąć na wynos, z pomocą przychodzą butelki o  pojemności, 0,2. W sam raz na raz! 

Anna Pawłowska-Kruzińska, Szef Krajowego Trade Marketingu w firmie Henkell Freixenet Polska

Prosecco Day

Najwięcej atrakcji zaplanowano na 12 sierpnia, czyli w przeddzień Światowego Dnia Prosecco.

Jako lider na polskim rynku, nadajemy ton tym obchodom. Pamiętajmy, że prosecco to styl bycia i życia. Włosi są w tym niedoścignieni. Postaramy się  wziąć z nich przykład i świętować w rytmie dolce vita. Od południa, do późnych godzin wieczornych, profesjonalni tancerze będą uczyć wszystkich naszych gości specjalnego układu tanecznego. Słowem – będzie się działo!

Anna Pawłowska-Kruzińska

Kierunek: Gdańsk. Jarmark św. Dominika w Gdańsku to jedna z największych imprez tego typu w Europie. To blisko 700 stoisk handlowych na powierzchni 55 tys. metrów kwadratowych. W zeszłym roku  odwiedziło go blisko 2,3 mln osób, z czego 25% to goście z zagranicy. 


fot.: mat. pras.

Reklama