Delikatesy Centrum zmodernizowały 170 sklepów. Ich obroty wzrosły o 18%

Delikatesy Centrum zmodernizowały 170 sklepów. Ich obroty wzrosły o&nbsp18%

Liczba zmodernizowanych placówek pod szyldem Delikatesy Centrum osiągnęła już niemal 170. Sklepy po remodelingu notują dwucyfrowe wzrosty obrotów.

Od początku projektu, który wystartował w połowie 2021 r., remodeling sieci objął już niemal 170 placówek. Remodelowane sklepy odnotowują wysoką dynamikę wzrostu w długim okresie – ponad 18% rok do roku – i 8% wzrost liczby transakcji. Wzrasta również udział paragonowy i wartościowy dla strategicznych kategorii świeżych, będących wizytówką Delikatesów Centrum (nabiał, mięso, warzywa i owoce, pieczywo).

Delikatesy Centrum stawiają na mocny rozwój

Obroty sklepów po remodelingu sukcesywnie rosną, w przypadku niektórych placówek nawet o 40% – informuje sieć. Rekordowy sklep osiągnął wzrost sprzedaży na poziomie ponad 50%. To nie jedyny obszar działalności sieci, gdzie widać trend wzrostowy.

Wskutek przeniesienia bakalii na front sklepu, do strefy warzyw i owoców, kategoria w pilotażowych sklepach odnotowała średni roczny wzrost na poziomie 26%. 

Delikatesy Centrum konkurują z dyskontami

Delikatesy Centrum wprowadziły także dwie nowe marki własne w kategoriach do tej pory zdominowanych przez dyskonty.

Chociaż do tej pory świeża pizza była domeną dyskontów – aż 90% tego produktu sprzedaje się właśnie w tym formacie – Delikatesy Centrum podjęły wyzwanie i wprowadziły w swoich sklepach nową markę własną Mia Trattoria. To oferta trzech rodzajów świeżej pizzy i lasagne wysokiej jakości z prawdziwymi, włoskimi pomidorami.

Już niemal 170 sklepów zostało poddane modernizacji (foto: Delikatesy Centrum)

Z kolei Bakadelio, marka własna bakalii w Delikatesach Centrum, to od sierpnia 12 produktów, w tym dedykowana przekąskom linia Bakadelio Snacks. Do końca tego roku planowane jest rozszerzenie oferty do 19 produktów.

Na czym polega remodeling Delikatesów Centrum?

Jedną ze zmian wprowadzanych przez nas w ramach remodelingu placówek jest optymalizacja układu wnętrza, usprawniająca ścieżkę zakupową klienta – mówi Michał Groniewski, dyrektor ds. marki własnej i rozwoju sklepów w sieci Delikatesy Centrum. Jak wyjaśnia, na strefa warzyw i owoców została przeniesiona na front sklepu. Dołączył do niej także regał z bakaliami.

Zmodernizowane sklepy notują dwucyfrowe wzrosty obrotów (foto: Delikatesy Centrum)

Kategoria bakalii zlokalizowana w strefie owoców i warzyw została póki co wprowadzona w pilotażowych placówkach. W rezultacie sprzedaż tych produktów wzrosła o 26% rok do roku. Jak przyznaje Michał Groniewski, "wyniki mówią same za siebie, dlatego rozpoczynamy wdrażanie tego rozwiązania w kolejnych placówkach".


Foto: Delikatesy Centrum

Reklama