Biały Bocian w rękach Stock Spirits. Gigant przejmuje Polmos Bielsko-Biała

Biały Bocian w rękach Stock Spirits. Gigant przejmuje Polmos Bielsko-Biała

Stock Spirits podpisał warunkową umowę przejęcie spółki Polmos Bielsko-Biała, producenta alkoholi, m.in pod flagową marką Biały Bocian. Inwestycja wpisuje się w rozwoje plany firmy, które koncentrują się wokół opracowaniu nowej gamy produktów i usług, wejściu na nowe rynki oraz rozwoju portfolio wysokojakościowych produktów.

Stock Spirits jest spółką należącą do jednego z wiodących na rynku globalnych funduszy private equity CVC Capital Partners, który to od początku inwestycji deklarował dynamiczny rozwój spółki. Przejęcie firmy Polmos Bielsko-Biała z jej flagową marką Biały Bocian jest pierwszym krokiem w tym kierunku. CVC Capital Partners jest także właścicielem spółki Żabka Polska.

Biały Bocian zmienia właściciela. Polmos trafi w ręce Stock Spirits

Transakcja przejęcia Polmosu przez Stock Spirits zostanie sfinalizowana po zakończeniu procesów regulacyjnych. Inwestycja w Polmos Bielsko-Biała wspiera plany rozwojowe spółki koncentrujące się przede wszystkim na opracowaniu nowej gamy produktów i usług, wejściu na nowe rynki oraz rozwoju portfolio wysokojakościowych produktów.

Rozpoczynając wspólną podróż ze Stock Spirits, jednym z liderów sektora alkoholi w regionie CEE, zapowiadaliśmy m.in. rozwój organizacji w Polsce oraz rozszerzenie oferty naszych produktów i usług. Planowana inwestycja w Polmos Bielsko-Biała idealnie wpasowuje się w przyjętą przez nas strategię budowy wartości grupy.

Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners

Polmos Bielsko-Biała S.A. to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów wyrobów alkoholowych w Polsce z 200-letnim doświadczeniem. W swoim portfolio firma posiada ponad 10 marek, choć flagowym produktem jest powszechnie znany Biały Bocian. Poza Białym Bocianem konsumentom znana jest również z takich produktów jak: Ogiński, Extra Żytnia czy Advocaat.

Produkty Polmos Bielsko Biała eksportowane są nie tylko do wielu krajów Europy, ale także USA i Australii. Dzięki ciągłym inwestycjom technologicznym nieustannie podnosiliśmy ich jakość. Jestem bardzo zadowolony, że nasze marki będą dalej dynamicznie rozwijane i wspierane dzięki większej skali przy wdrażaniu innowacji oraz ogromnemu doświadczeniu Stock Spirits.

Dariusz Jamioła, dyrektor generalny Polmos Bielsko-Biała

Stock Spirits należy do wiodących firm produkujących alkohole wysokoprocentowe i likiery. Posiada ugruntowaną pozycję w kategorii alkoholi smakowych i wódek czystych w Polsce oraz w Czechach.

Jakość produktów w Stock Polska jest dla nas zawsze najważniejsza. To na jej podstawie budujemy szerokie portfolio marek oraz ugruntowaną pozycję na wielu rynkach. Jest ona podstawą zaufania wśród polskich i zagranicznych klientów. Tym bardziej cieszę się, że do naszej rodziny dołączą tak prestiżowe marki jak Biały Bocian czy Ogiński. To kierunek w którym chcemy się rozwijać.

Marek Sypek, dyrektor generalny Stock Polska

Doradcami w procesie były firmy:  McKinsey, PwC, Greenberg Traurig, Allen & Overy po stronie Stock Spirits oraz Deloitte po stronie Polmos Bielsko-Biała.


Foto: mat. redakcji

Reklama