Ren już formalnie w strukturach Grupy Specjał. Firma idzie po pozycję lidera

Ren już formalnie w&nbspstrukturach Grupy Specjał. Firma idzie po pozycję lidera

Na początku maja 2022 roku Grupa Specjał podpisała umowę nabycia 100% udziałów w spółce Ren, zajmującej się dystrybucją żywności mrożonej. Firma właśnie poinformowała o finalizacji umowy zakupu. 

W piątek 8 lipca 2022 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną decyzję w sprawie przejęcia spółki Ren przez Grupę Specjał. W następnym kroku, w piątek 15 lipca 2022 roku, umowa zakupu została oficjalnie sfinalizowana. 

W rezultacie transakcji, Ren stał się częścią Grupy Kapitałowej Specjał. Będzie rozwijany jako odrębny dystrybutor odpowiadający za ogólnopolską dystrybucję markowych produktów mrożonej żywności i lodów zarówno w detalu, jak i kanale HoReCa.

Spółka Ren w rękach Grupy Specjał

W ramach zrealizowanej transakcji, w posiadanie Grupy Specjał wejdzie spółka Ren wraz ze strukturą 10 oddziałów w całej Polsce oraz doświadczoną kadrą. Poskutkuje to rozszerzeniem działalności Grupy o segment dystrybucji żywności mrożonej. 

Grupa Specjał dostarczy spółce istotne dodatkowe finansowanie oraz wesprze Ren w zakresie zarządzania oraz know-how. "Jesteśmy przygotowani, aby istotnie wesprzeć Ren tak finansowo, jak i operacyjnie" – pisze w komunikacie Specjał.

Synergia biznesów

Grupa Specjał będzie współdziałać ze spółką Ren, aby w pełni wykorzystać efekty synergii, jakie pojawiają się w obszarze dystrybucji detalicznej i HoReCa. Ren będzie rozwijany jako odrębny dystrybutor dysponujący własnymi, wyspecjalizowanymi siłami sprzedaży i logistyką.

"Istotnym elementem naszych planów jest wspieranie w rozwoju pracowników REN oraz zwiększanie zatrudnienia" – zaznacza w komunikacie Grupa Specjał. 

Ambicje na pozycję lidera

"Jesteśmy przekonani, że Spółka Ren działając jako wyspecjalizowany dystrybutor żywności mrożonej z naszą pomocą w ciągu kilku najbliższych lat uzyska pozycję lidera szybko rosnącego rynku dystrybucji żywności mrożonej" – zapowiada Grupa.

Grupa Ren jest jednym z największych dystrybutorów żywności mrożonej w kraju. Jej roczne przychody to ponad 340 mln zł.


Foto: Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał (mat. redakcji)

 

 

Zgoda UOKiK

uzyskaliśmy zgodę w piątek tydzień wcześniej, w kolejnych