Marek Sypek ze Stock Polska nowym przewodniczącym ZP PPS

Marek Sypek ze Stock Polska nowym przewodniczącym ZP&nbspPPS

Marek Sypek, dyrektor zarządzający w Stock Polska, został powołany na funkcję przewodniczącego Rady Głównej Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy – organizacji zrzeszającej 19 producentów napojów spirytusowych, odpowiadających za ponad 90% rynku tych wyrobów. Na stanowisku tym zastąpi Anetę Jóźwicką, Corporate Relations Director Northern Europe w Diageo.

Zmiana na stanowisku przewodniczącego ZP PPS

Podczas poniedziałkowego Nadzwyczajnego Ogólnego Zgromadzenie Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZP PPS), w związku końcem kadencji przewidzianym w statucie, ze stanowiska przewodniczącej Rady Głównej ustąpiła Aneta Jóźwicka. Na funkcję tę na następne 2 lata Ogólne Zgromadzenie powołało Marka Sypka ze Stock Polska.

Uczestnicy zgromadzenia podziękowali dotychczasowej przewodniczącej za jej pracę i zaangażowanie w rozwój branży spirytusowej w Polsce, podkreślając, że jej wiedza i doświadczenie wciąż są potrzebne, szczególnie w obecnym czasie problemów z jakimi boryka się branża spirytusowa i cała gospodarka.

Czas pełen wyzwań

Nowy przewodniczący, Marek Sypek przyznał, że przed branżą spirytusową stoi obecnie wiele wyzwań, które spotęgowały się jeszcze w czasie obecnej trudnej sytuacji gospodarczej. Mowa m.in. o wzroście akcyzy na alkohol, podatku od małych formatów, a także wzrostach produkcji – która wyniki przede wszystkim ze skokowego wzrostu cen surowców, kosztów pracowniczych czy też energii i transportu. "To wszystko powoduje, że rentowność producentów wyrobów spirytusowych gwałtownie spada" – zaznaczył.

Aby sprostać wyzwaniom, konieczny jest merytoryczny dialog wszystkich zainteresowanych stron, ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli rządu, polityków i decydentów, którzy mają wpływ na decyzje regulujące rynek alkoholu w Polsce. Tylko wtedy możliwe jest, że będzie on się rozwijał w sposób zrównoważony, z korzyścią dla wszystkich stron.

Marek Sypek, dyrektor zarządzający w Stock Polska

Foto: Marek Sypek, dyrektor zarządzający w Stock Polska, nowy przewodniczący ZP PPS (mat. prasowe)

Reklama