ALDI startuje z programem letnich praktyk. Jakie warunki oferuje dyskonter?

ALDI startuje z&nbspprogramem letnich praktyk. Jakie warunki oferuje dyskonter?

Sieć sklepów ALDI rozpoczyna program letnich praktyw. W ramach akcji, od początku lipca pracę rozpocznie 20 studentów. Rekrutacja trwała od marca.

Spośród kilkuset zgłoszeń ALDI wyłoniło 20 studentów, którzy rozpoczną pracę letnią w obszarach: Logistyka, Controlling, Księgowość, Category Managment oraz Kadry i Płace. Dla najlepszych praktykantów sieć przewidziała możliwość zatrudnienia po zakończeniu praktyk.

Startują praktyki letnie w ALDI. Jakie warunki oferuje dyskonter?

Każdy z praktykantów samodzielnie określa czas trwania praktyk, przy czym najkrótszy możliwy okres to miesiąc, najdłuższy 4 miesiące.

Dla praktykantów ALDI przygotowało specjalny proces wdrożeniowy do firmy, który umożliwi im poznanie marki, jej wartości i celów. Wszyscy zostaną też przeszkoleni z zasad BHP oraz otrzymają powitalne pakiety.

Pierwszy dzień rozpoczęcia praktyk sieć będzie relacjonować na profilach społecznościowych. W ostatnich tygodniach sieć wdrożyła także nowe narzędzie – Harver, wykorzystywane do zatrudniania kandydatów aplikujących na stanowisko pracownika sklepu, zastępcy kierownika oraz kierownika sklepu. Dzięki niemu czas weryfikacji dokumentów rekrutacyjnych w ALDI został skrócony o 52%.

Jakie wynagrodzenie proponuje studentom ALDI?

Od początku lipca 20 studentów rozpocznie w ALDI praktyki, w ramach programu praktyk letnich ALDI NEXT. Na każdego z nich czeka zestaw powitalny oraz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 4000 zł brutto, przyznawane na podstawie umowy zlecenia. Studenci odbędą praktyki w jednej z dwóch lokalizacji w Katowicach lub w Chorzowie.

W tym roku przywitamy w ALDI 20 osób, które będą miały szansę zdobyć doświadczenie i nabyć umiejętności niezbędne w rozwoju swoich karier. Dodatkowo za staż świadczony w ramach umowy zlecenie otrzymują wynagrodzenie na poziomie 4000 brutto. My z kolei, uważnie przyglądamy się ich pracy, a najlepszym zaproponujemy zatrudnienie.

Anna Goleniowska Dyrektor Obszaru HR ALDI w Polsce

Fot. mat. prasowe

Reklama