Herbaciane marki Unilevera oficjalnie w rękach właściciela Żabki

Herbaciane marki Unilevera oficjalnie w rękach właściciela Żabki

​Unilever ogłosił zakończenie sprzedaży swojego herbacianego biznesu, ekaterra, funduszowi CVC Capital Partners Fund, do którego należy m.in. Żabka Polska.

W listopadzie 2021 roku informowaliśmy o zawarciu nowej umowy pomiędzy spółką Unilever i funduszem CVC Capital Partners Fund. Przedmiotem transakcji była ekaterra, wiodący producent herbaty na świecie. W jego portfolio znajdują się m.in. marki Lipton, PG tips czy Lyons. Firma właśnie poinformowała o zakończeniu sprzedaży.

Właściciel Żabki kupił herbaciane marki Unilevera

CVC Capital Partners Fund w wyniku umowy wszedł w posiadanie producenta ekaterra. Wartość transakcji wyniosła 4,5 mld euro. 

Zakończona transakcja nie obejmuje działalności Unilever's Tea w Indiach, Nepalu i Indonezji, jak również udziałów Unilever w spółkach joint venture Pepsi Lipton w zakresie gotowej do spożycia herbaty oraz powiązanych działalności dystrybucyjnych.

"Jesteśmy dumni z miejsca, jakie nasza herbaciana firma zajmuje w historii Unilevera. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ekaterra, z jej silnymi markami i globalnym zasięgiem, prosperuje pod nadzorem CVC Fund VIII" – komentował w listopadzie Alan Jope, dyrektor generalny Unilever.


Fot. StockAdobe(nixki)

Reklama