Zmiany w PepsiCo. Awans Michała Jaszczyka. Dagmara Piasecka nowym prezesem

Zmiany w PepsiCo. Awans Michała Jaszczyka. Dagmara Piasecka nowym prezesem

Dagmara Piasecka Ramos obejmie stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu PepsiCo Polska. Zastąpi na tym miejscu Michała Jaszczyka, który zajmie się obszarem franczyzy na rynku europejskim.

Michał Jaszczyk nieprzerwanie od 2018 roku pełnił w PepsiCo funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu PepsiCo Polska. W reultacie awansu na wiceprezesa ds. rozwoju i transformacji rynków franczyzowych w Europie i dyrektora generalnego rynków franczyzowych w Europie Centralne, jego miejsce w polskiej strukturze zajęła Dagmara Piasecka.

Nowa prezes PepsiCo Polska. Kim jest Dagmara Piasecka Ramos?

Dagmara Piasecka Ramos posiada międzynarodowe doświadczenie na stanowiskach zarządczych. Przez ostatnie 20 lat pracowała w Phillip Morris, gdzie rozwijała karierę w obszarze marketingu, sprzedaży, transformacji, strategii wzrostu oraz cyfryzacji.

Praca i życie w wielu miejscach, w tym w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji, pozwoliły nowej dyrektor generalnej PepsiCo Polska zyskać pełne zrozumienie zachowań konsumentów i funkcjonowania rynków w różnych regionach świata.

Jak sama komentuje, w biznesie stawia na odważne kroki, inkuzywność i otwartość. "Głęboko wierzę, że moja wiedza i wieloletnie doświadczenie pomogą mi zarówno kontynuować tradycję firmy jak i realizować ambitne cele rozwoju na polskim rynku" – dodaje.

Dagmara Piasecka Ramos będzie raportować bezpośrednio do Christophe'a Guille, Wiceprezesa PepsiCo na Europę Centralną i Bałkany.

Michał Jaszczyk przechodzi do zarządzania rynkiem europejskim

Od 1 czerwca 2018 r. funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu PepsiCo Polska pełnił nieprzerwanie Michał Jaszczyk. W ramach struktur firmy awansował on właśnie na wiceprezesa ds. rozwoju i transformacji rynków franczyzowych w Europie i dyrektora generalnego rynków franczyzowych w Europie Centralnej.

W roli dyrektora generalnego w Europie Centralnej Michał Jaszczyk będzie odpowiedzialny za współpracę z partnerami biznesowymi na siedmiu rynkach – austriackim, czeskim, węgierskim, słowackim, bułgarskim, czarnogórskim oraz serbskim. Jako wiceprezes ds. rozwoju i transformacji rynków franczyzowych odpowiadać będzie za ponad 20 rynków w całej Europie.

Praca na stanowisku Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu PepsiCo Polska była dla mnie niezwykłym zaszczytem. Wspólnie udało nam się nie tylko realizować założone cele biznesowe, ale co ważniejsze prowadzić organizację w kierunku zrównoważonego rozwoju. (...) Cieszę się, że mogę rozwijać się w ramach organizacji i jednocześnie jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie mojej następczyni otworzą jej drogę do licznych sukcesów na nowym stanowisku.

Michał Jaszczyk, ustępujący z funkcji Prezesa Zarządu PepsiCo Polska

 

Fot. mat. prasowe

 

Reklama