Nowa usługa w salonikach Kolporter. Sprzedawcy pomogą zaplanować podróż

Nowa usługa w&nbspsalonikach Kolporter. Sprzedawcy pomogą zaplanować podróż

Kolporter daje klientom saloników prasowych nową możliwość. Jest nią zaplanowanie podróży i nabycie biletów na różne środki transportu. Pomóc mają w tym sprzedawcy.

Planowanie podróży w salonikach Kolporter

W ramach współpracy z firmą Teroplan S.A., właścicielem największej w Polsce platformy do wyszukiwania połączeń krajowych i międzynarodowych, Kolporter wprowadził specjalną ofertę już w 2016 roku. Jednak, jak przyznaje Anna Sołkiewicz, starszy specjalista ds. produktu w Pionie Handlowym Kolporter, na przestrzeni lat bardzo się ona zmieniła. 

"W sieci saloników Kolportera można prześledzić całe spektrum możliwości transportowych, zaplanować swą podróż, a także nabyć bilety podróżne na każdy odcinek drogi, począwszy od biletów komunikacji miejskiej, po bilety komunikacji międzynarodowej. Hitem są krajowe przejazdy w systemie door-to-door, tzw. Hoperami" – wyjaśnia Anna Sołkiewicz.

Nasi klienci cenią sobie możliwość zakupu biletów podróżnych i przejazdów Hoperem w salonikach. Jak sami mówią, jest to spore ułatwienie dla podróżujących. Przychodząc do saloniku, mogą wspólnie ze sprzedawcą wybrać optymalne połączenie w najlepszej cenie. To bardzo wygodna formuła szczególnie dla tych, którzy nie mają możliwości zakupu biletów online bądź nie chcą kupować przez internet. Tym bardziej, że można zaplanować podróż w obie strony

Anna Sołkiewicz, starszy specjalista ds. produktu w Pionie Handlowym Kolporter

Przejazd Hoper. Na czym polega?

Przejazdy Hopera z adresu pod adres umożliwiają pasażerowi wskazać dokładne miejsce wsiadania i wysiadania z pojazdu.  Podróżujący Hoperem nie musi się martwić jak dotrzeć z ciężkim bagażem z dworca do miejscowości, która jest celem jego podróży, nawet gdy jest ona bardzo mała i rzadko uczęszczana. Jeśli tylko znajduje się ona na jednej z 14 tras Hopera, kierowca dowiezie wczasowicza pod same drzwi wybranego obiektu. Podróżujących Hoperem nie interesuje też zamawianiem taksówki na dworzec, ponieważ przewoźnik odbiera pasażerów wprost spod drzwi jego domu.

Specjalnie na okres urlopowo-wakacyjny ruszyły przejazdy na 3 trasach Hopera obfitujące w turystyczne destynacje. Ich trasy przebiegają przez następujące destynacje:

  •  z Karpacza i Świeradowa-Zdroju przez Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Solca-Zdroju i Buska-Zdroju;
  • z Wisły, Ustronia i Szczyrku przez Goczałkowice-Zdrój, Katowice, Opole, Wrocław, Poznań, Czaplinek, Połczyn-Zdrój, Kołobrzeg, Darłowo, Dąbki aż po Ustkę;
  • z Katowic przez Łódź, Wieniec-Zdrój, Ciechocinek, Toruń, Bydgoszcz, Połczyn-Zdrój, Kołobrzeg do Międzyzdrojów.

Oczywiście odbiór pasażerów nie ogranicza się tylko do dużych miast. Każda, nawet bardzo mała miejscowość, jeśli jest tylko na trasie przejazdu, może być miejscem odebrania pasażera. Zdarza się, że mieszkańcy takich miejscowości nie mają żadnej lub prawie żadnej oferty komunikacji publicznej. W ten sposób Hoper zwalcza wykluczenie transportowe w Polsce. Obecnie Hoper dowozi do 24 uzdrowisk nad Bałtykiem, jeziorami i w górach oraz do wszystkich stolic województw.

Bilet na pociąg oraz nadanie przesyłki w saloniku Kolporter

To nie jedyne usługi e-podróżnika.pl, z których można skorzystać w salonikach Kolportera. Klienci mogą także kupić bilety okresowe i doładować EM-karty, czyli elektroniczne bilety okresowe wydawane przez przewoźnika w formie plastikowej karty. Oferta dotyczy głównie połączeń autobusowych, ale można także nabyć bilety kolejowe – na pociągi POLREGIO oraz Kolei Śląskich.

W salonikach można zamówić również usługę przewozu paczki pod wskazany adres. Jest ona dostępna w ramach przewozu Hoperem. "Istotne jest to, że klient nie przychodzi do saloniku z przesyłką, by ją nadać w punkcie stacjonarnym. Jest ona odbierana bezpośrednio ze wskazanej przez niego lokalizacji i dostarczana pod podany adres" – zdradza Anna Sołkiewicz.