Dariusz Sapiński uhonorowany państwowym odznaczeniem

Dariusz Sapiński uhonorowany państwowym odznaczeniem

Prezes zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński jako jedyny został uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Minister Andrzej Dera podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy.

"43 lata pracowałem na to wspaniałe wyróżnienie. To odznaczenie cieszy, ale również zobowiązuje do dalszej wytrwałej pracy. Jest to ogromne wyzwanie szczególnie w warunkach konfliktu międzynarodowego. Niestandardowe czasy wymagają wyjątkowego poświęcenia" – przyznał Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy MLEKOVITA.

Ważne państwowe odznaczenie przyznane prezesowi Mlekovity

Prezydent RP przyznaje ordery i odznaczenia osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Podczas uroczystości w Operze i Filharmonii Podlaskiej Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński został odznaczony uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej gospodarki, za działalność społeczną i charytatywną.

Order Odrodzenia Polski to jedno z najwyższych polskich państwowych odznaczeń cywilnych, ustanowiony w 1921 r. i nadawany za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

To niesamowita przyjemność móc właśnie w tym miejscu, pośród tak znamienitych gości odbierać to wyjątkowe odznaczenie. Mimo że Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski został przyznany mojej osobie, to jednak jest to uhonorowanie efektów pracy naszych 15 tysięcy rolników – dostawców mleka, 5 tysięcy pracowników oraz zaufania milionów klientów, którzy wybierają nas każdego dnia. Dlatego z tego miejsca to im chciałbym podziękować z całego serca. Bez Was nie byłoby naszego wspólnego sukcesu, zwieńczonego tym zaszczytnym odznaczeniem, przyznanym przez Prezydenta RP w szczególnym, jubileuszowym dla Mlekovity roku, kiedy obchodzimy 30-lecie marki.

Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita

Kim jest Dariusz Sapiński?

Dariusz Sapiński jest twórcą sukcesu marki Mlekovita. To on w 1992 r. opracował jej logo i nadał nazwę, wyróżniając się tym samym z szeregu okręgowych spółdzielni mleczarskich i wskazując innym nowatorski kierunek rozwoju. Dzięki jego efektywnemu zarządzaniu firma stała się najcenniejszą marką polskiego sektora produkcyjnego i żywnościowego oraz największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej – niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego.

Siłę Mlekovity tworzą obecnie 22 zakłady produkcyjne, w których każdego dnia przetwarzanych jest 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników, a 5 000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 185 liniach produkcyjnych, 34 własne centra dystrybucyjne, 147 sklepów firmowych Mlekovitka oraz sklep internetowy mlekovitka.pl z szerokim asortymentem. Ponad 1555 mlecznych smakowitości – największy wybór nabiału w Polsce i Europie – znanych jest nie tylko w polskich domach, ale i w 167 krajach świata.

Działania prezesa Dariusza Sapińskiego to nie tylko sukces firmy Mlekovita. Aktywnie angażuje się w rozwój i promocję polskości oraz patriotyzmu gospodarczego. Jest laureatem licznych prestiżowych nagród i tytułów, w tym państwowych (m.in. Brązowego Krzyża Zasługi, Złotego Krzyża Zasługi, Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski) oraz biznesowych (m.in. Orła „Wprost”, Menedżera Roku 2022 i 2021, Businessmena Roku, Najbardziej Szanowanego Szefa Firm Produkcyjnych w Polsce, Indywidualności Roku, Agrobiznesmena Roku, Medalu „Zasłużony dla eksportu”).


Źródło: inf. prasowa
Fot. Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita

Reklama