Polskie firmy. Kupując te produkty wspierasz rodzimy biznes

Polskie firmy. Kupując te produkty wspierasz rodzimy biznes

Polskie rodzinne firmy mają powody do dumy – wiele z nich wyrosło na ogromne przedsiębiorstwa o międzynarodowej renomie. Jednak każdy biznes, który opiera się na tradycyjnych wartościach ma rzesze fanów przyciąganych jakością i zaufaniem do marki.

Konsumenci kupując produkty polskich marek mogą mieć pewność, że wspierają rodzimy biznes. Które produkty spożywcze pochodzą od polskich firm? Czym się wyróżniają? Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich – dlatego poniżej prezentujemy część spośród nich.

100% polski kapitał JBB Bałdyga 

W Polsce mamy ogrom rodzinnych firm szczycących się swoim pochodzeniem. Przykładem może być JBB Bałdyga. Przedsiębiorstwo to polska, rodzinna firma, która na rynku działa od 1992 roku. To jeden z największych przetwórców mięsnych w kraju. Działalność opiera na sprawdzonych recepturach, ale jednocześnie nowoczesnych technologiach. Kapitał jest w 100% polski, a ponad 200 produktów w portfolio pochodzi właśnie z naszego kraju.

Prowadzone przez kolejne pokolenia Mokate

Kolejnym przykładem jest Mokate – firma, która prowadzona jest od samego początku przez rodzinę Mokryszów. Kolejne pokolenia rozwijają biznes i silną pozycję produktów w swoich kategoriach. Firma zdobyła renomę i uznanie wśród rodzimych konsumentów i sukcesywnie przejmuje kolejne rynki.

Polskie alkohole od BZK Alco

BZK Alco jest producentem alkoholi, który polskość podkreśla choćby w nazwach produktów. W portfolio znajdziemy wódki Wokulski, Sienkiewicz, Mickiewicz, Słowacki czy Kazimierz Wielki. To zaledwie kilka przykładów. Firma jest autorem wyrobów alkoholowych wytwarzanych na bazie najlepszych surowców i światowym poziomie jakościowym. Stale dba o podkreślanie korzeni i pochodzenia.

70 lat polskiej tradycji Cukrów Nyskich

Cukry Nyskie to ponad 70 lat polskiej tradycji cukierniczej. Historia firmy sięga 1949 roku. Przedsiębiorstwo działa w zgodzie z hasłem "Dobre, bo polskie", a celem jest produkcja zdrowych wyrobów i aktywny udział w ochronie środowiska. Bardzo ważną kwestią jest dla firmy czerpanie z tradycji oraz wybieranie dobrych i sprawdzonych surowców.

„Tradycja, proste receptury, brak konserwantów i smak, jak za starych, dobrych czasów – to nasze główne atuty. Jeżeli dodamy do tego jeszcze ponad 70 letnie doświadczenie w wypiekaniu ciastek oraz lokalny patriotyzm to z całej kompozycji wyjdzie nam miejsce gdzie powstają produkty, które raczą Polaków swoim smakiem najlepiej jak tylko potrafią.

Andrzej Chomyszczak, prezes zarządu Spółdzielni Pracy "Cukry Nyskie"

Dla Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie”, to bardzo dobra informacja, że dzięki zaangażowaniu pracowników, gwarancji pochodzenia surowców, doskonałej jakości, Herbatniki Petit Beurre – jeden ze sztanadrowych produktów firmy – coraz częściej „lądują” w koszyku zakupowym Polaków.

Rodzinne receptury marki Grycan

Słodką tradycją może pochwalić się też firma Grycan. Zaczęło się od niewielkiej lodziarni i pasji do produktu. W 2004 roku, jak mówią sami twórcy, powstało dzieło ich życia – marka Grycan – Lody od pokoleń. Od początku działalności firma korzysta z rodzinnych receptur i tworzy tradycyjne lody opierając się niezmiennie na jakości, doświadczeniu i wiedzy.

Rodzina, tradycja, marka – hasła łączą w sobie historię wielu polskich firm, których siłą są polskie korzenie. A konsumenci doceniają ogrom pracy jaki każdego dnia wkładają rodzime firmy w to, by dostarczać nam najwyższej jakości produkty sygnowane polskim znakiem jakości.


Fot. StockAdobe(Natalia)

Reklama