IKEA wycofuje produkt ze sprzedaży. Powodem zwiększone ryzyko wybuchu

IKEA wycofuje produkt ze sprzedaży. Powodem zwiększone ryzyko wybuchu
kawiarenka z IKEA IKEA wycofuje produkt ze sprzedaży. Powodem zwiększone ryzyko wybuchu

IKEA poinformowała w środę o wycofaniu z rynku ​kawiarki METALLISK o poj. 0,4 l z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej. Firma ostrzega: wzrosło ryzyko wybuchu produktu podczas użytkowania. 

IKEA zwraca się do wszystkich klientów, którzy nabyli kawiarki na płytę kuchenną METALLISK o pojemności 0,4 l z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, oznaczone datami pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień), z prośbą o zaprzestanie używania tego produktu i kontakt z marką w celu otrzymania zwrotu pieniędzy.

IKEA wycofuje kawiarenkę z wadą

Marka wycofuje z rynku kawiarkę METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, z oznaczeniem dat pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) z powodu zwiększonego ryzyka wybuchu produktu podczas użytkowania. Ryzyko to wzrosło po tym, jak zmieniono materiał oraz konstrukcję zaworu bezpieczeństwa. Akcją wycofania z rynku objęte są tylko kawiarki z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej (w kolorze srebrnym/szarym) i nie dotyczy ona żadnych innych produktów.

Wadliwa kawiarenka METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej (mat. prasowe)

W celu otrzymania zwrotu pieniędzy, kawiarkę METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, z oznaczeniem dat pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) można zwrócić w dowolnym sklepie IKEA. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.


Fot. mat. prasowe

Reklama