Lisek.App odbierze papierowe torby od klientów. Zdobędą drugie życie

Lisek.App odbierze papierowe torby od klientów. Zdobędą drugie życie

W niedzielę 5 czerwca wypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji Lisek.app, start up działający w obszarze quick commerce, inicjuje akcję odbierania od klientów używanych toreb papierowych. Przekazane przez klientów torby będą specjalnie oznaczone i ponownie wykorzystane.

Torba z drugim życiem

Kurierzy Liska będą odbierać używane torby papierowe od osób, które złożą zamówienia w aplikacji Lisek.app. Torby trafią do magazynów Liska, gdzie zostaną oznaczone specjalnymi naklejkami. Oznaczone torby trafią ponownie do obiegu. Możliwość oddania torby będą mieli klienci we wszystkich miastach, w których działa Lisek czyli w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Łodzi i Piasecznie.

W Lisku zmienianie świata na lepsze zaczynamy od siebie. Słuchając naszych klientów przygotowaliśmy akcję "Podaj dalej dla natury". Mam nadzieję, że użytkownicy Liska chętnie wezmą w niej udział i że uda nam się takim liskowym recyklingiem zachęcić inne podmioty do podobnych działań. 

Justyna Sztengreber, dyrektor marketingu Lisek.App

Naklejka na torbę w Lisku

Akcja "Podaj dalej dla natury" wpisuję się w filozofię działania Liska. W ramach działań proekologicznych firma współpracuje na stałe ze Stowarzyszeniem Foodsharing Warszawa ratującym żywność przed zmarnowaniem. Firma regularnie przekazuje wolontariuszom fundacji nadmiar żywności ze swoich magazynów. Produkty trafiają dzięki wolontariuszom Foodsharing do jadłodzielni, w których mogą z nich skorzystać potrzebujący.

Torby oznaczone naklejką trafią ponownie do obiegu. Zamiast lądować w śmietniku, zdobędą drugie życie (mat. prasowe)

Kurierzy Liska poruszają się na rowerach i skuterach elektrycznych. Dzięki temu dostarczanie zakupów odbywa się bez emisji szkodliwych dla ludzi i planety spalin.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to najważniejsza i najszerzej obchodzona inicjatywa na rzecz naszej planety. Podejmowane tego dnia działania mają uświadamiać problemy ekologiczne i zachęcać decydentów do ich rozwiązywania. Udział w inicjatywie może wziąć każdy: wystarczy posprzątać okolicę, posadzić drzewa czy pojechać do pracy rowerem, a nie autem.


Fot. mat. prasowe​