Niemieckie e-grocery tnie koszty. Pracę straci ponad 300 osób

Niemieckie e-grocery tnie koszty. Pracę straci ponad 300&nbsposób

Gorillas redukuje o połowę personel administracyjny. Powodem jest przestawienie się z szybkiej ekspansji na osiąganie zysków.

Pracę w Gorillas straci 300 osób, które do tej pory zasilało personel administracyjny – podaje Reuters. Jak wyjaśnia cytowany przez agencję dyrektor generalny Kagan Sumer, niemiecka aplikacja do zakupów przestawia się obecnie z ekspansji na osiąganie zysków. "Ryzyko stało się irytujące dla inwestorów i nikt nie chce teraz niepewności" – powiedział Sumer.

Quick commerce ciągle szuka rentowności?

Model ekspresowej dostawy zakupów wiąże się z wysokimi kosztami i długą drogą do rentowności. Według Reuters, startup Gorillas, mimo potrojenia wielkości swojej działalności, nadal nie jest rentowny w obliczy niepewnych perspektyw gospodarczych. 

Obecnie firma skupia się na cięciu kosztów stałych. Jak powiedział w rozmowie z Reuters Kagan Sumer, Gorillas będzie skupiać się na pięciu rynkach, które stanowią 90% działalności startupu. Mowa o Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandi i Stanach Zjednoczonych. Co z pozostałymi? Jeśli chodzi o mniejsze operacje we Włoszech, Hiszpanii, Danii i Belgii – firma analizuje różne opcje. 


Fot. mat. prasowe