Bakal sponsorem polskiej drużyny w finale międzynarodowego konkursu

Bakal sponsorem polskiej drużyny w finale międzynarodowego konkursu

Marka Bakal, należąca do Atlanta Poland S.A., została sponsorem tytularnym jednej z drużyn reprezentujących Polskę na międzynarodowych finałach konkursu „Odyseja Umysłu”, które wystartowały dziś w Stanach Zjednoczonych. Rozgrywki potrwają do piątku 27 maja. 


„Odyseja Umysłu” to konkurs mający na celu rozwijanie u dzieci i młodzieży zdolności twórczych oraz zachęcanie ich do krytycznego podejścia i kreatywnego rozwiązywania problemów. Zadaniem uczestników jest samodzielne dokonywanie analiz, a następnie grupowe poszukiwanie rozwiązań, wychodzących poza utarte schematy i bazujących na łączeniu teorii z praktyką, z wykorzystaniem wyobraźni i zdolności manualnych.

Jako marka odpowiedzialna społecznie, ale także innowacyjna i odważna w realizowaniu pomysłów, postanowiliśmy wspierać dzieci i młodzież, zachęcając ich do uruchamiania swoich pokładów kreatywności oraz twórczego, nietuzinkowego podejścia do rozwiązywania problemów. Umożliwiamy tym samym uczestnikom obecność na pierwszych - po dwuletnim okresie pandemii - stacjonarnych finałach konkursu „Odyseja Umysłu” w USA oraz wyposażamy ich w zapas naszych bakalii, orzechów i superfoods, które pozytywnie wpływają na pracę mózgu, zdolność koncentracji i szybkość reakcji.

Piotr Bieliński, prezes zarządu Atlanta Poland S.A.

W konkursie co roku uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata, a patronat nad polską edycją objął Minister Edukacji Narodowej. Bakal wspiera drużynę z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi. Oprócz zaangażowania finansowego, pozwalającego na pokrycie kosztów logistycznych - wyjazd i pobyt dzieci w USA podczas finałów, marka zadbała o stałe podtrzymywanie ducha kreatywności w zespole, przygotowując specjalny Box Kreatywny „Nakarm Umysł”, w którym uczestnicy znajdą logiczno-kreatywne zagadki pobudzające ich wyobraźnię i budujące pracę zespołową oraz wskazówki, jak dbać o swój umysł i jego dobrą kondycję. Znajdują się w nim również gadżety i zdrowe przekąski od Bakal dla całego teamu.


Fot.: mat. prasowe
 

Reklama