Żabka coraz mocniej wchodzi w rynek diet pudełkowych. Powstała nowa spółka

Żabka coraz mocniej wchodzi w&nbsprynek diet pudełkowych. Powstała nowa spółka

Grupa Żabka powołała nową spółkę. Zajmie się świadczeniem usług logistycznych przewozu żywności, zwłaszcza dań gotowych w temperaturze kontrolowanej.

Cool-Logistics, bo tak nazywa się nowo powołana spółka, to kolejny podmiot w portfolio Grupy Żabka – po Maczficie i Dietly.pl oraz startupie Lite e-Commerce. Cool-Logistics zajmie się obsługą podmiotów z Grupy, choć docelowo także innych producentów cateringów dietetycznych.

Grupa Żabka coraz mocniej rozpycha się na rynku cateringów 

Grupa Żabka już pewien czas temu podjęła decyzję o inwestycji w branżę diet pudełkowych. W ubiegłym roku została większościowym udziałowcem dwóch spółek działających na rynku cateringu dietetycznego – Maczfit i Dietly.pl. 

Spółka Cool-Logistics początkowo ma świadczyć dla nich usługi. Będzie dostarczać zamówienia przede wszystkim w okolicach Poznania, Warszawy i Wrocławia, przyczyniając się do usprawnienia łańcucha dostaw.

Inwestycja w spółkę Cool-Logistics zwiększy potencjał Żabki, usprawni logistykę spółek znajdujących się w portfolio Grupy oraz pozwoli świadczyć usługi przewozów dla naszej platformy q-commerce – Delio.

Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Future

Docelowo będzie mogła również świadczyć usługi logistyczne dla niepowiązanych podmiotów, w tym producentów współpracujących z platformą Dietly.pl oraz innych podmiotów współpracujących z Grupą Żabka. Cool-Logistics zamierza uzyskać jeszcze lepszą kontrolę nad świeżością, bezpieczeństwem i terminowością dostaw.

W Cool-Logistics jesteśmy gotowi realizować wyzwanie polegające na udoskonalaniu łańcucha dostaw diet pudełkowych oraz innych produktów świeżych wymagających kontrolowanej temperatury. (...) Wierzymy, że świadcząc nasze usługi, przyczynimy się do polepszenia obsługi osób korzystających z oferty cateringów dietetycznych za pośrednictwem spółek z naszej Grupy

Marcjanna Michalak, Prezes Zarządu Cool-Logistics

Fot. mat. prasowe

Reklama