Biedronka zaczyna sezon na truskawki. Do sklepów trafiły pierwsze partie

Biedronka zaczyna sezon na truskawki. Do sklepów trafiły pierwsze partie

Biedronka ogłasza start sezonu na rodzimą truskawkę i zaprasza klientów do odkrywania tego najbardziej ikonicznego owocu miękkiego. Już 18 maja w sklepach sieci Biedronka pojawią się polskie truskawki w atrakcyjnej cenie.

W jakiej cenie kupimy truskawki w Biedronce?

Rodzime truskawki trafiają do sklepów sieci Biedronka przede wszystkim z terenów tradycyjnie kojarzonych z uprawą tego owocu – tj. Mazowsza (okolice Grójca, czy Czerwińska), a także z innych upraw tunelowych i szklarniowych np. Wielkopolski. W tej chwili klienci będą mogli doceniać smaki przede wszystkim dwóch odmian: szklarniowej – Malling Centenary oraz Alba i Flair z tuneli.

Chociaż szczyt sezonu na polską truskawkę tradycyjnie przypada na czerwiec, w tym roku liczba słonecznych dni była na tyle wystarczająca, by pierwsze zbiory mogły trafić już do sklepów. Już od środy 18 maja w sklepach sieci Biedronka pojawiła się truskawka z upraw szklarniowych oraz tunelowych w cenie 14,27 zł za opakowanie 500 g.

Truskawki w Biedronce w opakowaniach do 2 kg

W szczycie sezonu pojawią się również większe tekturowe opakowania 1 kg oraz drewniane łubianki 2 kg z upraw polowych. Podobnie jak w zeszłym roku, w tym okresie sezonu truskawkowego dostawy do sklepów sieci Biedronka będą również realizowane bezpośrednio z upraw polowych do poszczególnych sklepów. Rok temu projekt objął pierwsze 300 placówek handlowych.

Na początku sezonu na polską truskawkę realizujemy tzw. dostawy centralne, ale z kolejnymi tygodniami przychodzi czas na wysokiej jakości polską truskawkę polową. Wtedy też sukcesywnie dołączamy owoce w ramach programu dostaw bezpośrednich, gdzie świeże owoce trafiają rano po zbiorze do najbliższych sklepów sieci Biedronka. Dzięki temu dajemy klientom gwarancję, że wspierają lokalnych plantatorów, a w zamian otrzymują najświeższe produkty w wysokiej jakości odmianach deserowych.

Maciej Wójtowicz, kupiec regionalny owoców i warzyw w sieci Biedronka

Najwięksi amatorzy truskawek mogą być o nią spokojni, ponieważ w kolejnych miesiącach wakacyjnych do oferty dołączają odmiany później owocujące, a dzięki nim sezon na polską truskawkę trwa nawet do listopada.

Dyskont zachęca rodzinne gospodarstwa rolne do współpracy

Biedronka stale poszukuje małych rodzinnych gospodarstw rolnych, które chciałyby nawiązać współpracę z siecią. By zgłosić taką chęć wystarczy odwiedzić specjalny formularz zgłoszeniowy: https://www.biedronka.pl/front/form/farmers. Przez cały sezon kupcy regionalni Biedronki odwiedzają kolejne gospodarstwa, by nawiązać z nimi współpracę.


Fot. Truskawki w Biedronce (mat. prasowe)

Reklama