CoolCola, Street i Fancy. Kolejne rosyjskie podróbki znanych marek

CoolCola, Street i&nbspFancy. Kolejne rosyjskie podróbki znanych marek

Na półkach sklepowych w Rosji pojawiły się nowe napoje. Ich opakowania są łudząco podobne do produktów Coca Coli, która w marcu zdecydowała o opuszczeniu tego rynku.

Zamiast Coca Coli, Rosjanie napiją się CoolColi

"Wiemy, jak przywiązaliście się do zwykłych napojów gazowanych. Dlatego postanowiliśmy nie pozbawiać Was przyjemności ich picia i wypuściliśmy trzy smaki" – pisze w mediach społecznościowych rosyjski koncern, przedstawiając nowe produkty.

CoolCola, Fancy i Street to napoje, których opakowania do złudzenia przypominają te od Coca Coli, Fanty i Sprite'a. Za ich produkcją stoi rosyjski koncern Oczakowo. Napoje pojawiły się już na półkach sklepów firmowych, a także w rosyjskich sieciach handlowych Magnit, Okay oraz sklepach z rodziny X5. 

Kolejna próba zapełnienia luki

Po tym jak Coca-Cola ogłosiła wycofanie się z rosyjskiego rynku, z półek sklepowych wielu sklepów zniknęły kultowe napoje takie jak Coca Cola, Sprite czy Fanta. Rosyjscy producenci starają się za wszelką cenę zapełnić tę lukę. Szczególnie, że sprzyja im rosyjskie prawo, które uniemożliwia zachodnim firmom domagania się odszkodowań od naruszenia patentu.

Jak donosi The Moscow Times, produkty koncernu Oczakowo nie są pierwszą próbą stworzenia rosyjskiej imitacji znanych napojów.

W kwietniu firma produkcyjna Slavda Group starała się zastąpić Coca Colę – Grink Colą. Z kolei jeszcze w maju fabryka Syktywkarpivo wprowadziła na rynek markę Komi Cola. Jak komentuje dziennik, obie alternatywy spotkały się z mieszanymi odczuciami konsumentów. 


Fot. @ochakovo_ru(vk.com)