Powstaje nowa grupa klientów. Ukraińcy to już 7% gości centrów handlowych

Powstaje nowa grupa klientów. Ukraińcy to już 7% gości centrów handlowych

W kwietniu średnio już ponad 7% osób w centrach handlowych stanowili Ukraińcy – informuje Rzeczpospolita powołując się na analizę firmy Selectivv.

Trzycyfrowy wzrost Ukraińców w kraju

Badanie ruchu telefonów komórkowych wykazało, jak na przestrzeni ostatnich lat i miesięcy zmieniała się liczba Ukraińców w Polsce. Podczas gdy w marcu 2020 roku można było mówić o wzroście na poziomie 22% r/r, to trzeciego miesiąca 2022 roku, gdy rozpoczęła się wojna, odnotowano 260% wzrost, a w kwietniu liczył on już 280%. 

Marcin Augustyniak, dyrektor z Selectivv, cytowany przez Rzeczpospolitą, zaznacza, że wraz z długością pobytu w Polsce zachowania, będą się zmieniać – na co już teraz należy się przygotować. W związku z tym rekomendujemy prowadzenie już teraz działań komunikacyjnych przez galerie handlowe tak, aby trafiła do tej potencjalnie dużej grupy odbiorców" – dodaje.

Nowa grupa klientów w polskich sklepach 

Firma Selectivv w badaniu dla Rzeczpospolitej sprawdziła także jak w ostatnim czasie kształtował się udział Ukraińców wśród wszystkich gości centrów handlowych w Polsce. Rok temu, w marcu 2021 roku, ukraińcy klienci centrów handlowych w zależności od analizowanego obiektu stanowili średnio od 3,9 do 4,2%.

W tym roku, gdy po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji miliony mieszkańców Ukrainy uciekło z kraju, średnia liczba Ukraińców wśród gości centrów handlowych wynosi 7,2%. A w wybranych obiektach wśród wszystkich klientów, nasi wschodni sąsiedzi odpowiadają nawet za 11% ruchu.


Fot. StockAdobe(Angelov)