Super nowoczesny magazyn Żabki sprzedany

​Nowoczesny obiekt logistyczno-magazynowy zlokalizowany pod Warszawą, który należy do Grupy Żabka został sprzedany. Po zakończeniu budowy, będzie to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów dystrybucyjnych w Europie.

Mimo transakcji, powstający magazyn został w całości wynajęty przez sieć Żabka. Po oddaniu go do użytku w drugiej połowie roku, będzie obsługiwał w sumie 3,5 tys. sklepów sieci.

Transakcja zrealizowana na zasadzie forward funding jest przykładem wzorowej współpracy pomiędzy inwestorem, najemcą i deweloperem. Firma Macquarie jest bardzo doświadczonym zarządcą i umożliwi dalszy rozwój tej inwestycji.

Andrzej Potyra, dyrektor Żabka Property Fund

Nowoczesne centrum dystrybucyjne Żabki w nowych rękach

Firma Macquarie Asset Management, działająca w imieniu funduszu Macquarie European Logistics Real Estate Fund, podpisała umowę kupna nowoczesnego obiektu logistyczno-magazynowego pod Warszawą od spółki Logistic Property Investment, należącej do Grupy Żabka i zarządzanej przez Żabka Property Fund.

Obiekt o powierzchni 60 tys. mkw. znajduje się obecnie na etapie budowy. Po jej zakończeniu, co nastąpi w drugiej połowie roku, będzie to jedno z najbardziej zaawansowanych technicznie centrów dystrybucyjnych w Europie

Obiekt logistyczno-magazynowy będzie zasilany energią pochodzącą z systemu trigeneracji i baterii słonecznych oraz zostanie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie automatyzacji procesów magazynowych.

Obiekt ubiega się o uzyskanie oceny Excellent w systemie certyfikacji ekologicznej budynków BREEAM. Zainstalowane na dachu panele słoneczne oraz instalacja biogazowa na terenie inwestycji pozwolą obniżyć koszty energii, a nowoczesne systemy chłodnicze i mroźnicze oraz recyklingu wody umożliwią efektywne wykorzystanie zasobów. Po ukończeniu inwestycja będzie w całości neutralna emisyjnie.

Firma Macquarie Asset Management oraz jej specjalistyczne platformy realizują inwestycje w europejskim sektorze nieruchomości logistycznych od 15 lat na terenie Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Norwegii, Polski, Słowacji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.


Fot. mat. prasowe​

Reklama